Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ponad 66 milionów złotych na inwestycje na terenie powiatu łowickiego w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
archiwum
Poznaliśmy wyniki ósmego naboru w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Zobaczcie, jakie inwestycje będą realizowane w Łowiczu i powiecie łowickim dzięki dofinasowaniu z tego programu. W sumie pozytywnie rozpatrzono szesnaście wniosków złożonych przez władze miasta, gmin oraz powiatu z regionu łowickiego.

Władzom powiatu łowickiego udało się pozyskać dziesięć milionów złotych na dwie inwestycje. To przebudowa instalacji kanalizacji sanitarnej oraz budowa instalacji kanalizacji deszczowej na terenie Muzeum w Łowiczu (2 miliony złotych) oraz budowa i przebudowa drogi wewnętrznej w Łowiczu przy ul. Powstańców 1863 roku nr 12 łącznie z miejscami postojowymi i infrastrukturą (8 milionów złotych).

2 miliony złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych zasilą łowicki budżet. Pieniądze zostaną przeznaczone na montaż instalacji PV oraz pomp ciepła w budynkach użyteczności publicznej będących własnością miasta.

Inwestycje z łowickich gmin z dofinansowaniem

Władze gminy Bielawy postawiły na modernizację dróg gminnych i udało im się pozyskać dotację w wysokości blisko 8 milionów złotych. Podobną kwotę uzyskała sąsiedni gmina – Domaniewice. Tam zrealizowane będą z programu dwie inwestycje – budowa sieci kanalizacyjnej, sanitarnej i wodociągowej oraz zostanie zmodernizowane i przebudowane część gminnych dróg. Gmina Chąśno pozyskała dwa miliony złotych na budowę hydroforni w miejscowości Goleńsko.

W gminie Kiernozia pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych przeznaczone zostaną na dwa projekty związane z modernizacją infrastruktury drogowej.

Modernizacja przedszkola, szkoły i świetlicy

Gmina Kocierzew Południowy otrzymała pieniądze na modernizację i termomodernizację Szkoły Podstawowej w Kocierzewie Południowym, gmina Łyszkowice na modernizację świetlicy wiejskiej w Trzciance, natomiast gmina Nieborów na pierwszy etap budowy sieci kanalizacyjnej w miejscowości Bełchów oraz Dzierzgówek. 9 milionów złotych pozyskała gmina Zduny. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację oddziału zamiejscowego przedszkola w Złakowie Borowym oraz budynku Urzędu Gminy Zduny.

W sumie łowickie samorządy otrzymały ponad 66 miliony złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto