MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarto oferty na budowę nowej pływalni w Skierniewicach. To jednak nie kończy procedury przetargowej

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zgodnie z zapowiedziami 2 kwietnia zostały otwarte oferty, jakie wpłynęły do magistratu na budowę Centrum Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Przetarg obejmujący wykonanie projektu oraz budowę nowej pływalni został ogłoszony 27 lutego. Miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję 117 milionów złotych i ze względu na wysokość tej kwoty przetarg podlega procedurom unijnym. Oznacza to, że z chwilą poznania najkorzystniejszej oferty, postępowanie wcale nie zostało zamknięte.

W przetargu wzięły udział trzy firmy: dwie z Warszawy i jedna ze Skierniewic. Najdroższa oferta opiewa na ponad 165 milionów złotych, natomiast najtańsza, złożona przez skierniewicki Mirbud na 114 mln 845 tys. zł. Ta propozycja jako jedyna mieści się w limicie.

– Obecnie komisja przetargowa zajmuje się szczegółową analizą złożonych ofert. Zgodnie z procedurą przetargu unijnego, miasto ma 90 dni na sprawdzenie i ocenę propozycji – wyjaśnia Arkadiusz Kopczewski, z Biura Prasowego Urzędu Miasta Skierniewice. – Celem jest wybór wykonawcy, który zapewni najwyższą jakość wykonania inwestycji w optymalnej cenie. Jednocześnie, w przypadku braku odwołań ze strony oferentów, miasto dołoży wszelkich starań, aby procedurę przetargową zamknąć jak najszybciej. Nowy basen w Skierniewicach to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która zapewni nowoczesną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną dla wszystkich.

Jak wyglądać będzie obiekt, którym za 2-3 lata będą mogli cieszyć się skierniewiczanie?

Kompleks basenów odpowiadających potrzebom zarówno zawodników klubów sportowych, jak i rodzin oczekujących miejsca do zabawy i wypoczynku zostanie zlokalizowany w rejonie ulicy Sobieskiego. Budynek główny będzie posiadał trzy kondygnacje. Na parterze znajdzie się część technologiczna oraz sale zabaw dla dzieci, część restauracyjna, szatnia, wypożyczalnia sprzętu, pokój dla matki z dzieckiem, a także pomieszczenie dla zawodników. Pierwszy poziom to szatnie dla klientów oraz basenowe niecki. Główny basen będzie posiadał 8 torów z możliwością wytyczenia dwóch dodatkowych. Prócz niego w części basenowej znajdzie się niecka z masażerami i łóżkami wodnymi, rwąca rzeka, wodny plac zabaw dla dzieci oraz niecka dla maluchów.
Drugie piętro to przestrzeń administracyjna i klubowa, a także trybuny na około 300 miejsc siedzących. Kompleks obejmie również: strefę saun wraz z sauną infrared, pomieszczenie do okładów borowinowych, zaplecze do rekreacji i rehabilitacji, miejsca wypoczynku, zadaszone lodowisko w okresie letnim wykorzystywane jako korty tenisowe i klatkę do squasha, zewnętrzną tężnię, siłownię plenerową i plac zabaw. Do Skierniewickiego Centrum Sportu i Rekreacji prowadzić będzie nowa droga zaś obiekt wyposażony zostanie w parkingi dla gości.

Dotychczas miasto pozyskało na budowę pływalni 30 mln zł w ramach Polskiego Ładu. Termin realizacji inwestycji to w przybliżeniu 32 miesiące od chwili zawarcia umowy. Administratorem obiektu będzie funkcjonująca obecnie spółka Pływalnia Miejska „Nawa”.

Otwarto oferty na budowę nowej pływalni w Skierniewicach. To...

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto