MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zwierzaki, które trafiły ostatnio do schroniska w Skierniewicach. Poznajesz je?

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Skierniewice schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Prezentujemy zdjęcia psów, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy trafiły do skierniewickiego schroniska. Może ktoś rozpozna swego zaginionego przyjaciela, lub zdecyduje się przygarnąć zwierzaka?

W prowadzonym przez Zakład Utrzymania Miasta Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Pamiętnej znajdują się bezpańskie zwierzęta nie tylko ze Skierniewic, lecz również z gmin, z którymi ZUM ma podpisane stosowne umowy. Nie ma tygodnia, by w schronisku nie pojawiło się nowe zwierzę: niektóre zostały porzucone, inne jednak zgubiły się właścicielom, którzy niejednokrotnie szukają ich z dużym poświęceniem. W galerii prezentujemy psy i koty, które do schroniska trafiły w ciągu ostatnich 3 miesięcy. To amatorskie fotografie, robione od razu po przyjeździe zwierząt, bywa, że nawet w klatkach używanych do ich przewozu. Może ktoś je rozpozna? A może zdecyduje się stworzyć im nowy dom?
Telefon do schroniska to 606–119-137.

Inwestycje w trakcie

Przypominamy, że w schronisku przy ulicy Pamiętnej już trwają prace związane z realizacją dwóch projektów, które otrzymały dofinansowanie z budżetu obywatelskiego miasta na rok 2024.
Chodzi o utwardzenie nawierzchni w boksach, tak by podczas deszczu psy nie stały w wodzie oraz odwodnienie terenu a także budowę „Staruszkowa” – domu dla starszych psów, które ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają ogrzewanych zimą pomieszczeń. Na każdy z projektów, złożonych przez wolontariuszy schroniska a realizowanych przez ZUM z budżetu miasta przeznaczono 100 tysięcy złotych.

- Oba projekty realizujemy takim sposobem gospodarczym. Obecnie już 90 procent boksów jest utwardzona – mówi Piotr Majka, prezes Zakładu Utrzymania Miasta. - Z pracami nad odwodnieniem jeszcze trochę poczekamy na bardziej stabilną pogodę. Przygotowujemy również płytę fundamentową pod „Staruszkowo”, tak by w czerwcu firma zewnętrzna mogła wejść i pomóc nam postawić budynek.

„Staruszkowo” będzie się składać z ośmiu odpowiednio przygotowanych boksów.

Zwierzaki, które trafiły ostatnio do schroniska w Skierniewi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto