Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Firma, z którą miasto podpisało umowę na przebudowę wchodzi na Rynek

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Płytę Rynku mieszkańcy Skierniewic zobaczą dopiero po przebudowie. We wtorek, 27 lutego, tydzień po przekazaniu terenu budowy, pracownicy wyłonionej w przetargu firmy ogrodzili plac, by w czwartek rozpocząć roboty.

Ruszają roboty

Minęły nieco ponad dwa tygodnie od chwili podpisania umowy na zazielenienie skierniewickiego Rynku przez miasto Skierniewice oraz firmę Garden Designers z Lublina, która podjęła się przebudowy głównego placu miasta za kwotę blisko czterech i ćwierć milionów złotych. W ubiegłym tygodniu przekazano plac budowy, zaś we wtorek, 27 lutego pracownicy spółki ogrodzili teren móc rozpocząć prace.

- Proces był dość długi. Liczyliśmy, że formalne procedury uda się zrealizować szybciej. W praktyce dopiero trzecia przetargowa procedura doprowadziła do podpisania umowy. Dziś na centralnym placu naszego miasta pojawił się ciężki sprzęt, a pracownicy wykonawcy grodzą teren. Zazielenienie rynku staje się faktem i jestem przekonany, że już w wakacje będziemy cieszyć się z tej przestrzeni – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewice.

Posadzą blisko 50 drzew

Przypomnijmy, wybrana do realizacji koncepcja zakłada posadzenie 47 drzew na 800 m2. Nasadzenia przyjmą formę litery „U” wzdłuż trzech pierzei Rynku, natomiast strona przyległa do ratusza pozostanie odsłonięta. Na taki kształt koncepcji miała wpływ opinia konserwatora zabytków, który uznał, że Rynek musi zachować funkcję placu. Obsadzona drzewami aleja zostanie wyłożona gładkimi płytami granitowymi. Pojawią się także krzewy i byliny oraz nowa mała architektura.

Spółka Garden Designers, wykonawca robót, ma na koncie rewitalizacje parków i zagospodarowanie przestrzeni publicznej, między innymi, w Lublinie, Krakowie, Puławach, Warszawie czy Siewierzu.

Firma, z którą miasto podpisało umowę na przebudowę wchodzi na Rynek

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto