Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmysłowe grafiki Joanny Rudzińskiej na wystawie w Akademii Twórczości w Skierniewicach

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
W Akademii Twórczości w Skierniewicach otwarto wystawę prac Joanny Rudzińskiej zatytułowaną „Poszukiwania nie(rzeczywiste) – między materią a supermaterią”. Związana z Katowicami artystka zaprezentowała skierniewickiej publiczności grafiki i rzeźby z różnych etapów swej twórczości.

Kameralna przestrzeń galerii skierniewickiej Akademii Twórczości często prezentuje obiekty związane z historią miasta i regionu. Najnowsza wystawa wyłamuje się z tych ram. Prace Joanny Rudzińskiej są uniwersalne, w dużej mierze abstrakcyjne, zaś sama artystka związana jest z Katowicami.

- Prace są bardzo różnorodne i powstały na przestrzeni kilku lat – mówi Joanna Rudzińska. - Temat, tak naprawdę jest bardzo osobisty. Na pierwszej serii, tej dotyczącej ciała, pochylam się nad problemem, który każdy z nas będzie miał wcześniej, czy później – ograniczeń cielesnych. Na początku fotografowałam akty, potem konstruowałam różne formy, głównie z papieru, żeby potem wyświetlić na nich te akty za pomocą rzutnika i zrobić kolejne ujęcie. Uważałam wówczas, że obróbka cyfrowa zdjęć jest zbędna i każde ujęcie musiało być trafione.

Kolejna seria grafik kojarząca się odbiorcy, być może, z pejzażami w rzeczywistości została zainspirowana ludzkim umysłem, zaś dwie rzeźby „Spotkanie” oraz „Ulotność” dopełniają ekspozycję.

Joanna Rudzińska to absolwentka katowickiej ASP na Wydziale Artystycznym na kierunku Grafika. W 2023 roku obroniła dyplom magisterski w Pracowni Wklęsłodruku prof. Jana Szmatlocha wraz z aneksami z rzeźby oraz malarstwa. Uczestniczka wystaw, konkursów z zakresu tkaniny artystycznej i grafiki o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wystawę w Akademii Twórczości mieszczącej się przy ulicy Piłsudskiego 2 w Skierniewicach można oglądać do końca marca. Wstęp wolny.

Zmysłowe grafiki Joanny Rudzińskiej na wystawie w Akademii T...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto