MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gwiazdy programu „Nasz Nowy Dom” w Skierniewicach wzięły udział w zlocie motocykli i klasyków

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Zbiórka artykułów szkolnych, plastycznych czy ogrodniczych na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach, zlot klasyków i motocykli, kamery Polsatu oraz prowadząca, architekci oraz kierownik budowy programu „Nasz Nowy Dom” – to wszystko udało połączyć się w jednej imprezie. W sobotę, 6 kwietnia pod skierniewickim CeKiSem odbył się Charytatywny Zlot Pojazdów Starych i Motocykli organizowany przez Telewizję Polsat oraz SOSW im. Janusza Korczaka.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - bohater imprezy

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka w Skierniewicach przez ponad 60 lat swej historii pomógł tysiącom dzieci. Placówka opiekuje się dziećmi z niepełnosprawnością umysłową, niepełnosprawnością sprzężoną oraz autyzmem – od przedszkolaków, po młodzież uczącą się zawodu w szkole przysposabiającej do pracy lub szkole branżowej I stopnia.

Niezwykła wrażliwość podopiecznych ośrodka ma wyraz, między innymi, w twórczości plastycznej docenianej nie tylko w Skierniewicach, lecz również na konkursach i przeglądach o randze międzynarodowej.

Zgromadzenie materiałów służących rozwijaniu talentów, zainteresowań oraz umiejętności pozwalających na samodzielne, dorosłe życie było głównym celem zbiórki zorganizowanej wśród mieszkańców przez Telewizję Polsat, Fundację Polsat przy współudziale miasta Skierniewice oraz Centrum Kultury i Sztuki.

W wydarzenie zaangażowali motocykliści pod przewodnictwem skierniewickich Niedzielnych Wilków oraz amatorzy zabytkowych pojazdów ze stowarzyszenia SKC 126P & klasyki PRL.

"Nasz Nowy Dom" pod CeKiSem

Imprezę prowadziła Ela Romanowska znana z programu „Nasz Nowy Dom”. To właśnie w jednym z majowych odcinków polsatowskiego hitu telewidzowie z całej Polski będą mieli okazję zobaczyć jak dziś bawiono się pod CeKiSem. Nie mogło więc zabraknąć innych gwiazd programu – architektów Martyny Kubczyk, Macieja Pertkiewicza i oczywiście najbardziej lubianego kierownika budowy w Polsce Wiesława Nowobilskiego.

- Uwielbiam motocykle choć sam nie jeżdżę – zdradził nam Wiesław Nowobilski. - Tutaj więc, póki mogę podziwiam te wspaniałe maszyny. Cały czas jestem pod telefonem, bo nie wiadomo czy nie będę musiał wrócić na budowę, czy nie będzie jakiejś awarii.

- W Skierniewicach jesteśmy jednocześnie służbowo i rekreacyjnie – dodaje Martyna Kubczyk. - To wspaniałe, że swoją obecnością możemy wspomóc Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, placówkę pomagającą dzieciom ze szczególnymi potrzebami. Spotykamy się z ludźmi, robimy sobie wspólne zdjęcia. Obok jest targ staroci, więc mam nadzieję, że uda mi się choć na chwilę tam wpaść i poszukać jakiś skarbów.

Gwiazdy programu „Nasz Nowy Dom” w Skierniewicach wzięły udz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto