Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za nami uroczysta gala z okazji 567. rocznicy lokacji Skierniewic

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Wiemy już, do kogo trafiły tytuły Honorowego Ambasadora Skierniewic, Perły Skierniewic oraz Wokulskiego Roku.

W poniedziałkowe popołudnie, 19 lutego sala koncertowa Centrum Kultury i Sztuki aż do ostatniego z miejsc wypełniona była wyjątkowymi gośćmi, zaproszonymi na urodzinową galę Skierniewic. Uroczystość jest okazją do podsumowania minionego roku oraz do uhonorowania osób, instytucji i firm, które swoją działalnością promują miasto i działają na rzecz jego mieszkańców.

- Pozwólcie, że przede wszystkim podziękuję mieszkańcom naszego miasta, naszym przedsiębiorcom, firmom, instytucjom i wszystkim, wszystkim, którzy z nami współpracują, wspierają nas. To co się wydarzyło w ubiegłym roku nie jest zasługą ani prezydenta miasta, ani przewodniczącego rady, ale to jest zasługa wszystkich państwa, bo jesteśmy jedną wielką społecznością – mówił otwierając galę prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Choć według słów prezydenta miasta, każdy z mieszkańców ma wkład w rozwój Skierniewic, to wśród zebranych na uroczystości, znalazły się osoby, które postanowiono uhonorować w sposób szczególny. To oni zostali wyróżnieni tytułami: Honorowego Ambasadora Skierniewic, Perły Skierniewic oraz Wokulskiego Roku.
Kto je otrzymał w tym roku?

Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice

- tytuł ustanowiony w roku 2007 w celu uhonorowania osób i podmiotów prawnych, które swoimi osiągnięciami pozytywnie wpływają na wizerunek naszego miasta, przyczyniając się do jego promocji. Wyboru dokonuje prezydent miasta na wniosek kapituły.

Ireneusz Rolewski – artysta malarz od kilku lat związany ze Skierniewicami. Specjalizuje się w malarstwie i rysunku, posiadającym cechy naturalizmu i ekspresjonizmu. Autor kopii obrazów Jana Matejki: „Bitwa pod Grunwaldem" oraz „Kopernik - rozmowa z Bogiem" Jana Matejki.

Stowarzyszenie Jazzowe Swing – grupa muzyków i pasjonatów popularyzujących w Skierniewicach muzykę jazzową. Prowadzi działania edukacyjne oraz inicjuje i angażuje się w działania poszerzające ofertę kulturalną w mieście. Organizuje comiesięczne czwartkowe spotkania "Chill, Cafe & Jam" oraz ES Jazz Festival. Wydawca książki Romana Bednarka "Złote czasy swingu w 40-letniej historii jazzu w Skierniewicach", a także płyty zespołu "Joinmakers Group".

Perła Skierniewic

- wyróżnienie jest nadawane osobom fizycznym i podmiotom prawnym, których codzienna działalność i osiągnięcia umacniają integrację społeczną mieszkańców Miasta Skierniewice.

Ewelina Stoczyńska-Fidelus – profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – biolog molekularny, genetyk. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i kilkunastu zgłoszeń patentowych. Od wielu lat wspiera różne miejskie inicjatywy współpracując ze Stowarzyszeniem Razem dla Skierniewic i Zespołem Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Promuje badania profilaktyczne, w tym prenatalne, w celu jak najszybszego wykrywania wad wrodzonych i genetycznych u nienarodzonych dzieci.

Elżbieta Stokowska-Zagdan – doktor nauk humanistycznych, pedagog, rektor i profesor Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach. Uczestniczka licznych projektów badawczych i dydaktycznych. Głównym obszarem jej zainteresowań naukowych są pedagogika społeczna, edukacja zdrowotna i socjologia medycyny. Dzięki zaangażowaniu i gotowości do nowych wyzwań pani rektor walnie przyczyniła się do rozwoju środowiska i życia akademickiego w Skierniewicach, propagując tym samym szlachetne idee szkolnictwa wyższego.

Dorota Remiszewska – nauczycielka, jedna z pomysłodawczyń i głównych organizatorek ogólnopolskiej akcji “Malujemy sercem”, a także projektów “Muzyczne rytmy miasta” i “Kochaj! Projektuj! Zwiedzaj!”. Jej pomysły angażują liczne grupy najmłodszych mieszkańców miasta i okolicy, dając im szansę na kontakt ze sztuką i kulturą.

Przemysław Matuszewski – sportowiec, trener i wychowawca, prezes klubu Academia Gorila Skierniewice. Posiada trzeci stopień mistrzowski w karate kyokushin i purpurowy pas brazylijskiego jiu jitsu. Jest także instruktorem treningu funkcjonalnego i sportu. W ciągu kilkunastu lat rozwinął jedną z najprężniej działających szkół walki w mieście.

Dorota Caban – pomysłodawczyni i założycielka Ekipy Wiki – nieformalnej grupy pozytywnie zakręconych przyjaciół, których połączyła pasja pomagania. Koordynatorka społecznej inicjatywy PozbierajMY, mającej na celu zbiórkę środków na akcje pomocowe.

Hufiec ZHP Skierniewice. Po raz pierwszy tytuł Perły Skierniewic, został przyznany podmiotowi prawnemu – harcerzom, którzy angażują się we wszystkie miejskie inicjatywy społeczne i sami są pomysłodawcami wielu z nich. To właśnie dzięki nim Dzień Flagi Rzeczypospolitej-Polskiej jest w Skierniewicach tak wyjątkowy, to oni organizują grę miejską z okazji Święta Niepodległości, a Betlejemskie Światło Pokoju może trafić do każdego domu w mieście.

Wokulski Roku

- tytuł przyznawany przez prezydenta miasta oraz Skierniewicką Izbę Gospodarczą w celu promocji przedsiębiorczości i wspierania działań na rzecz gospodarki rynkowej. Kandydatami do wyróżnienia mogą być właściciele przedsiębiorstw, firm i dużych gospodarstw rolnych, prezesi i dyrektorzy, osiągający dobre wyniki ekonomiczne, a jednocześnie przestrzegający zasad etyki prowadzenia biznesu oraz wspierający działania społeczne i charytatywne.

Elin-Geslan - spółka powstała w 2013 r. specjalizująca się w inwestycjach deweloperskich polegających na budowie domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Firma od lat jest współorganizatorem i sponsorem wyścigu kolarskiego Trzech Lilii, aktywnie wspiera rodzime kluby sportowe oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa, angażuje się też w organizację Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw.

Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Kontakt - powstała na początku 1994. W swej ofercie kierowanej zarówno do klientów indywidualnych jak i wielkich przedsiębiorstw posiada, między innymi, okna, drzwi i bramy. Firma dba o środowisko naturalne stosując szereg nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie wspierając skierniewickie kluby sportowe oraz skierniewicki szpital.

Miropasz Sp. z o.o. zajmuje się przetwórstwem ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, z których wytwarzane są przetworzone drobiowe białka zwierzęce i tłuszcze paszowe. Działalność prowadzona jest w trzech zakładach, w tym jednym położonym w Pszczonowie w gminie Maków. Właściciel firmy, Bartłomiej Wiczyński, wspiera lokalny samorząd, stowarzyszenia i szkoły, przekazując środki między innymi na modernizację dróg i zakup sprzętu ratowniczego.

Za nami uroczysta gala z okazji 567. rocznicy lokacji Skierniewic

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto