Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się rewitalizacja osiedla Niepodległości w Rawie Mazowieckiej

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Na jednym z najstarszych osiedli mieszkaniowych w Rawie Mazowieckiej rozpoczęła się rewitalizacja ciągów komunikacyjnych, zarówno jezdni, jak i chodników. Warta około milion złotych inwestycja podzielona została na etapy.

Modernizacja dróg i naprawa chodników na osiedlu Niepodległości w Rawie Mazowieckiej to miejska inwestycja wpisana do budżetu na wniosek jednej z radnych.

- Osiedle Niepodległości powstało w jeszcze w latach 50-tych – wyjaśnia Paweł Piątkiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. - Drogi pomiędzy blokami nie przeszły dotychczas gruntownej przebudowy i naprawdę pilnie wymagają remontu. Nie dość, że są mało estetyczne, to miejscami naprawdę niebezpieczne. Część chodników na osiedlu jest nowa, więc nie będzie konieczności wymiany wszystkich ciągów pieszych, miejscami wystarczą drobne naprawy.

W rozstrzygniętym pod koniec września przetargu wyłoniony został wykonawca, firma SINBUD z Białej Rawskiej, która podjęła się realizacji inwestycji za nieco ponad 977 tys. zł.
Ze względu na zakres prac obejmujący wymianę nawierzchni jezdni oraz części chodników na całym osiedlu inwestycję podzielono na dwa etapy. Obecnie trwają prace przygotowawcze i rozbiórkowe w obrębie bloków nr 6 i 7, a w tym roku roboty obejmą obręb jeszcze jednego budynku. Wiosną rozpoczną się prace na terenie wokół czterech pozostałych bloków, a cała inwestycja według planów powinna zostać zamknięta do końca marca 2024. Na osiedlu pojawią się także nowe miejsca parkingowe. Mieszkańcy nie muszą się jednak obawiać, że tonące obecnie w zieleni osiedle stanie się betonową pustynią.

- Projekt nie przewiduje wycinki drzew na dużą skalę – uspokaja Paweł Piątkiewicz. - Konieczne będzie wycięcie pojedynczych sztuk, ale chodzi tu o te egzemplarze, które ze względu na swój stan, lub lokalizację zagrażają bezpieczeństwu i mieszkańcy sami wnioskują o ich usunięcie. Poza tym zieleń na terenie osiedla zostanie uporządkowana, tak by teren wokół bloków przy ulicy Niepodległości zachował swój klimat, ale też by lokatorom zapewnić wygodny i bezpieczny dojazd.

Rozpoczęła się rewitalizacja osiedla Niepodległości w Rawie ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto