MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Unieważniono przetarg na odbiór śmieci ze Skierniewic. Dlaczego?

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
Przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Skierniewic został unieważniony. Czy od lipca będzie problem z odbiorem śmieci od mieszkańców?

Nie było wielu chętnych na odbiór śmieci ze Skierniewic

Na początku marca ogłoszony został przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Skierniewic. Umowa miała być podpisana od 1 lipca do 31 grudnia 2026 roku, czyli półtora roku. Miasto na ten cel zabezpieczyło w budżecie 41,33 miliona złotych.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna – Eko – Region Sp. z o.o. z Bełchatowa, która dotychczas obsługiwała skierniewiczan. Jednak kwota zaproponowana przez firmę w ofercie przekroczyła miejski budżet na ten cel o ponad 4 miliony złotych i wyniosła 45 399 690 zł.

Dlaczego unieważniono przetarg?

W uzasadnieniu unieważnienia przetargu czytamy:

„Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Wobec powyższego zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.”

Czy mieszkańcy będą mieli problem?

Czy w Skierniewicach nie będą odbierane śmieci? O to zapytaliśmy w urzędzie.

- Za nami pierwszy przetarg w którym nie udało się wyłonić firmy odpowiedzialnej za odbiór odpadów że Skierniewic na kolejne 18 miesięcy. Procedura trwa dalej niebawem ogłoszony zostanie kolejny przetarg, który mamy nadzieję wyłoni wykonawcę – mówi Arkadiusz Kopczewski z biura prasowego Urzędu Miasta Skierniewice.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto