Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe segmenty Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej już na ukończeniu

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa
Władze spółdzielni przewidują koniec budowy pierwszego należącego do Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej segmentowca na czerwiec tego roku.

Ostatnie miesiące prac

- W czerwcu tego roku planujemy zakończyć budowę segmentowca z ośmioma mieszkaniami na osiedlu Bratkowice. Trwają także przygotowania do budowy kompleksu dwóch bloków z garażem podziemnym i zapleczem usługowym – mówi Mariusz Siewiera, prezes Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Kiedy pod koniec 2020 roku zarząd ŁSM podjął decyzję o przygotowaniu wstępnej koncepcji zagospodarowania działki przy zbiegu ulic Bursztynowej i Bolesławy Lament, która należy do spółdzielni nie wszyscy dowierzali, że kiedykolwiek inwestycja ruszy.

Od pomysłu do realizacji

- Razem z pionem technicznym ŁSM i przy wsparciu Jarosław Śmigiera zastanawialiśmy się nad sposobem zagospodarowania działki patrząc na „puste pole”. Po zgodzie Walnego Zgromadzenia ŁSM na realizację inwestycji przystąpiliśmy do żmudnego procesu obejmującego między innymi: zmiany planu zagospodarowania, przetargi, badanie podłoża, sondaże archeologiczne, projektowanie, uzyskiwania zgód i pozwoleń na realizację – mówi Mariusz Siewiera.

W ten sposób powstał projekt obejmujący segmentowiec oraz kompleks dwóch bloków z garażem podziemnym i zapleczem usługowym, który swym wyglądem i funkcjonalnością wpisał się w nowoczesne i ekologiczne trendy, ale też odpowiadał na zapotrzebowanie mieszkańców Łowicza.

Wybudują niemal 100 nowych mieszkań

Obecnie segmentowiec jest już prawie gotowy. Aktualnie trwają ostatnie prace związane z przyłączami oraz infrastrukturą towarzyszącą.

- Przed nami pozostało rozpoczęcie budowy drugiej części inwestycji obejmującej bloki z 96 mieszkaniami (od 1 do 4 pokoi) o powierzchniach od 32 m2 do 74 m2 i miejmy nadzieję, że już w marcu wykonawca rozpocznie prace - aby na przełomie roku 2025/2026 można było przekazać klucze do 96 wymarzonych mieszkań – mówi prezes Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Nowe segmenty Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej już na ukończeniu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Znowu zazieleniliśmy Pomorze. Akcja "Drzewko za surowce wtórne"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto