MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czy w tym roku skierniewicka flaga również będzie najdłuższa w województwie? Wszystko na to wskazuje

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
Od kilku lat flaga, którą niosą mieszkańcy Skierniewic podczas Dnia Flagi staje się coraz dłuższa. W ubiegłym roku miała 350 metrów, a w tym?

Najdłuższa flaga w województwie łódzkim

W tym roku skierniewicka flaga ma mieć długość 400 metrów! Wszystko za sprawą wyjątkowej inicjatywy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

- W ubiegłym roku, ze względu na coroczne użytkowanie i pranie, stan naszych barwy zaczął się pogarszać. Dlatego powstał pomysł, aby uszyć nowe barwy z bardziej trwałej tkaniny. Jednak koszty tego przedsięwzięcia są znaczne, dlatego zwracamy się do lokalnej społeczności z prośbą o pomoc - mówi Liwia Małczak komendantka skierniewickiego Hufca ZHP.

Nasze 400 metrów

Powstał zatem pomysł, aby każdy mieszkaniec Skierniewic mógł włączyć się w to wyjątkowe wydarzenie, które licznie gromadzi skierniewiczan.

- Zapraszamy do wsparcia poprzez zasponsorowanie uszycia części barw. Każdy, kto wykaże chęć udziału, zostanie "właścicielem" wykupionego metra barw narodowych. Dodatkowo, jako dowód wdzięczności, każdy wspierający otrzyma certyfikat nabycia konkretnego metra lub metrów barw - dodaje Liwia Małczak.

Aby zakupić metr flagi wystarczy wejść na stronę Nasze400metrów i wesprzeć akcję poprzez wpłatę odpowiedniej kwoty. Metr flagi to koszt 100 zł.

Chętnych na zakup flagi nie brakuje

Cały czas na stronie logują się kolejni mieszkańcy Skierniewic, którzy chcą wesprzeć akcję. Po dokonaniu wpłaty otrzymują oni specjalny certyfikat potwierdzający zakup konkretnego metra.

- Do tej pory nie brałam udziału w Dniu Flagi, ale bacznie obserwowałam jak szybko i bardzo rozwija się to wydarzenie. W tym roku postanowiłam wziąć w nim udział i wesprzeć jednocześnie skierniewicki Hufiec. To dlatego kupiłam metr flagi. Uważam, że takie wspólne świętowanie nie tylko przypomina nam o patriotyzmie, ale również łączy mieszkańców - mówi jedna z właścicielek metra skierniewickiej flagi.

Kolejna dodaje:

- Uważam, że jest to dobry sposób na wpajanie wartości dzieciom. Sama mam dwójkę i uważam, że wspólne świętowanie Dnia Flagi to doskonały sposób na ich integrację ze społecznością i pobudzenie w nich poczucia dumy z tego, że są Polakami - mówi.

Czy w tym roku skierniewicka flaga również będzie najdłuższa...

od 7 lat
Wideo

Pomysły na ścianę w sypialni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto