Pływackie sprawdziany

Bartosz Nowakowski
Skierniewicki pływak Krzysztof Jankiewicz stanął dwukrotnie na podium podczas Grand Prix Polski w Kozienicach.

Do 25-metrowego basenu w Kozienicach wskoczyły gwiazdy polskiego pływania. Po udanych występach w pierwszej rundzie ŁZOP Krzysztof Jankiewicz nadal realizuje założenia treningowe, które mają przynieść efekty w dalszej części sezonu. Podczas weekendowego Grand Prix Polski, skierniewiczanin wystąpił na swoich koronnych dystansach w stylu grzbietowym. Długość 50 metrów przepłynął z czasem 25.92 i zajął drugą lokatę. Strata do zwycięzcy - Radosława Kawęckiego wyniosła niecałą sekundę. Podczas Grand Prix Jankiewicz stanął jeszcze raz na „pudle”. Na dystansie 200 metrów, na którym jest mistrzem Polski dopłynął do pomiarowej ściany na trzecim miejscu. Triumfatorem również okazał się Kawęcki, który przepłynął z czasem poniżej dwóch minut. Podczas zmagań swoje dobre, pływackie oblicze ukazał mistrz Polski juniorów Krzysztof Karwat, który dopłynął na siódmym miejscu. Jak ocenia te występy trener Marcin Sarna? – Nie patrzymy na konkurencje, mamy swoje plany na ten sezon, które konsekwentnie realizujemy. Radosław Kawęcki i jego czasy nie są w tym momencie wyznacznikiem. Osobiście jestem zadowolony z przepracowanego czasu treningowego – ocenia szkoleniowiec. Jankiewicz popłynął także sprint „motylem”, ale znalazł się tuż za pierwszą „trójką”.
Dobry występ na kozienickiej pływalni zanotowała również Klaudia Soliwoda. Skierniewiczanka od początku tego roku prezentuje zwyżkową tendencję formy. Po raz kolejny pokazała, że znakomicie „czuje” wodę i z czasem 30.97 zajęła wysokie, szóste miejsce „grzbietem” na dystansie 50 metrów. Zwyciężczynią tej konkurencji została Aleksandra Urbańczyk, brązowa medalistka mistrzostw świata ze Stambułu, która na początku lutego cyklem ŁZOP rozpoczęła sezon na skierniewickiej pływalni NAWA.
Do udanych startów może zaliczyć miniony weekend, także skierniewicki pływak - Kacper Przenkowski. Dziesiąte miejsca zajął na dystansach 50 i 200 metrów stylem motylkowym. Kacper odnotował również najlepszą poprawę rekordu życiowego na dystansie 800 metrów dowolnym, która wynosi 8:38.74.
Dobre rezultaty optymistycznie nastrajają sztab szkoleniowy UKS NAWA Skierniewice. To poprawa siedmiu rekordów życiowych. Pierwsze poważne sprawdziany czekają pływaków już na początku marca. W Olsztynie o złote krążki Zimowych Mistrzostw Polski będą zmagać się pływacy do lat 14, zaś w Dębicy spotkają się 15-latkowie. Również w tym czasie, część pływaków skierniewickiego klubu pojedzie na zawody do Berlina. Jednak do tego czasu zawodnicy szlifują formę na obozie w Austrii.