Skierniewiczanki mistrzyniami Polski w pływaniu. UKS Nawa najlepszym klubem w klasyfikacji medalowej na mistrzostwach w Gliwicach

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
UKS NAWA Skierniewice
Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów piętnastoletnich w pływaniu odbyły się w miniony weekend 8-10 grudnia w Gliwicach. Impreza zakończyła się spektakularnym sukcesem skierniewickich pływaków. Czwórka zawodników UKS Nawa Skierniewice zdobyła w sumie 8 medali sprawiając, że klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na mistrzostwach w Gliwicach reprezentowało Skierniewice czworo zawodników: Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz, Bartłomiej Karwat oraz Julian Pietrowski.

Trzy dni tryumfów

Już pierwszego dnia imprezy dziewczęta zdobyły trzy złote medale. Alicja z czasem 1:02.90 tryumfowała na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz z wynikiem 4:57.21 na 400 m stylem zmiennym. Weronika okazała się bezkonkurencyjna przepływając 50 m stylem klasycznym w czasie 32.39 sekundy. Bartłomiej Karwat zajął 4 miejsce w konkurencji 100 m stylem motylkowym, zaś Julian Pietrowski na tym samym dystansie był 24.

Drugi dzień rywalizacji przyniósł kolejne krążki dla ekipy trenera Marcina Sarny. Weronika Lesiak z wynikiem 1:10.05 wygrała wyścig na 100 metrów stylem klasycznym. Alicja Rodziewicz na dystansie 200 metrów stylem zmiennym zdobyła srebro, a Bartłomiej Karwat w stylu zmiennym był dziewiąty.

Niedzielne zmagania potwierdziły wielką formę skierniewiczan. Ala zdeklasowała rywalki na dystansie 200 m stylem motylkowym uzyskując imponujący wynik 2:17.66, Weronika z czasem 2:33.06 stanęła na najwyższym stopniu podium i odebrała złoto na 200 m stylem klasycznym**. Dodatkowo Bartłomiej Karwat zdobył brązowy medal na 200 m stylem motylkowym.

Gratulacje dla mistrzyń

Na złote medalistki Weronikę Lesiak i Alicję Rodziewicz po powrocie z mistrzostw w szkole czekała niespodzianka Dziewczęta są uczennicami Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. W poniedziałek na sali gimnastycznej w otoczeniu kolegów i nauczycieli mistrzynie odebrały podziękowania, gratulacje i kwiaty od władz miasta.

- Sukces Weroniki i Alicji to wielka promocja dla Skierniewic i klubu UKS Nawa. Dziewczyny są wzorem dla młodszych adeptów pływania i inspiracją dla wszystkich, którzy marzą o sukcesach w tej dyscyplinie sportu. - powiedział prezydent Krzysztof Jażdżyk **podczas uroczystości w liceum.

Skierniewiczanki mistrzyniami Polski w pływaniu. UKS Nawa na...