Warszawska odsłona multimedialnej wystawy „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” bije rekordy popularności i przedłuża obecność w stolicy!

Materiał informacyjny MANUSCRIPTUM
Pierwsza taka odsłona na świecie Kaplicy Sykstyńskiej w postaci wystawy multimedialnej z dnia na dzień potwierdza bezsprzeczny sukces organizatorów. Im bliżej planowanego końca wystawa bije rekordy popularności, która jak kula śnieżna nabiera masy i rozpędu. Otwarta w listopadzie i zaplanowana do 10 lutego z każdym dniem zdobywa serca kolejnych miłośników sztuki i wartościowej rozrywki! Ten dynamiczny wzrost zainteresowania ze strony publiczności sprawił, że organizatorzy podjęli decyzję o przedłużeniu wystawy w Warszawie do połowy kwietnia.

To, co początkowo miało być jedynie krótką 3-miesięczną ekspozycją w Warszawie, przerodziło się w spektakularne wydarzenie kulturalne, które przyciąga tłumy zwiedzających z różnych zakątków województwa mazowieckiego i okolic. Wystawa nie tylko oczarowuje unikalnymi wrażeniami świata oryginalnej Kaplicy Sykstyńskiej, odsłaniając jej najmniejsze detale ale również staje się symbolem żywego zainteresowania sztuką renesansową w wydaniu najnowocześniejszej technologii projekcji obrazu.

- Jestem niezmiernie dumna i wzruszona, że możemy przyczynić się do popularyzacji światowego dziedzictwa kulturowego, umożliwiając odwiedzającym doświadczenie Kaplicy Sykstyńskiej w sposób wcześniej nieosiągalny. Jest to pierwsza w Polsce w pełni immersyjna wystawa, na której dzięki pionierskiej technologii zastosowanej w projektorach Panasonic, można wyświetlić obraz nie tylko na ścianach, ale także całym suficie, używając mniejszej niż dotąd liczby projektorów, co sprawia, że możemy się poczuć tak blisko ze sztuką, jakbyśmy byli na prywatnym zwiedzaniu Kaplicy w Rzymie – podsumowuje Magdalena Przasnyska, Senior Sales Manager, Panasonic Connect Europe.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Międzynarodowym mecenasem wystawy jest światowej sławy polski artysta mieszkający na stałe we Francji, Wojciech Siudmak, którego prace malarskie i rzeźby były inspiracją do stworzenia scenografii oscarowego filmu „Diuna”.

- To wystawa pionierska, działająca na zmysły, metaforyczna. Najwybitniejsze dzieło Michała Anioła w nowatorskim wydaniu i niemal na wyciągnięcie ręki – komentuje Marek Duchnowski, właściciel znanej i cenionej w Polsce Galerii Sztuki ToTuart.

Wieść o pięknie wystawy szybko się roznosi, bo każdy zwiedzający, potwierdza, że czegoś tak spektakularnego się nie spodziewał. W każdym tygodniu trwania ekspozycji, liczba zwiedzających rośnie, a entuzjazm zdaje się być niewyczerpany. Jak głosi opinia publiczna – ta wystawa to nie tylko prezentacja arcydzieł Michała Anioła; to prawdziwy fenomen, który pod jednym sklepieniem jednoczy miłośników sztuki ze zwykłymi widzami, odtwarzając magiczną atmosferę Muzeów Watykańskich w sercu Polski. W odpowiedzi na tę rosnącą popularność, organizatorzy podjęli decyzję o przedłużeniu ekspozycji w Warszawie do połowy kwietnia, by wszyscy ci, którzy jeszcze nie odwiedzili „kaplicy”, nadal mieli możliwość udziału w tej multimedialnej podróży przez dzieła największych mistrzów renesansu. Kolejnym miejscem na mapie wystawy będzie Kraków, gdzie wystawa zostanie otwarta pod koniec maja 2024.

Beckgronder
„Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” jest dotychczas najbardziej zaawansowaną technologicznie ekspozycją, mającą odwzorować prawdziwy budynek w prawie naturalnym wymiarach. Całość zajmie powierzchnię blisko 2000 m². Obrazy są wyświetlane nie tylko na ścianach, ale także na suficie przestrzeni wystawowej, aby w jak największym stopniu oddać piękno wnętrza obiektu. „Kaplica Sykstyńska. Projekt obejmuje również część edukacyjną, która przedstawia wyjątkowość skarbu Rzymu, a także proces twórczy największego z renesansowych artystów, czyli Michała Anioła. Projekt jest realizowany pod auspicjami Muzeów Watykańskich (© Governatorato dello S.C.V. Direzione dei Musei 2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE) i w ścisłej współpracy z Scripta Maneant (© Scripta Maneant 2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE). Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Dom Emisyjny Manuscriptum, producentem agencja Live.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Warszawska odsłona multimedialnej wystawy „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” bije rekordy popularności i przedłuża obecność w stolicy! - Nasze Miasto

Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto