Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Skierniewicach rozpoczęła się 12. edycja małego Festiwalu Filmów Polskich TOSIEK

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Wideo
od 16 lat
W czwartek, 19 października w sali koncertowej skierniewickiego Centrum Kultury i Sztuki rozpoczął się 12 mały Festiwal Filmów Polskich TOSIEK, którego nazwa nawiązuje do postaci Antoniego Nurzyńskiego operatora filmowego urodzonego właśnie w Skierniewicach. Przed miłośnikami kina 4 dni projekcji, spotkań i dyskusji.

Pokazem krótkometrażowych filmów konkursowych dla młodzieży ze skierniewickich szkół rozpoczęła się 12 edycja małego Festiwalu Filmów Polskich TOSIEK .

od 16 lat

- Cztery dni, podczas których każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Agnieszka Skoczek, z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, koordynatorka festiwalu. – Propozycje są bardzo różne. Zaczynamy od pokazów przedpremierowych, będą spotkania z twórcami, będzie możliwość porozmawiania z nimi o tym, co zobaczyło się na ekranie. To także szósta edycja konkursu krótkich metraży KRÓTKO!TOSIEK!. W tym roku wpłynęły do nas 53 zgłoszenia z całej Polski, z czego została wyselekcjonowana finałowa dziesiątka, która powalczy o nagrody pieniężne. Na podstawie głosowania widzów po projekcji przyznana zostanie nagroda publiczności oraz nagroda młodej widowni. Gala finałowa połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w sobotę.

Podczas trwania festiwalu prócz filmów krótkometrażowych pokazane zostaną przedpremierowo obrazy: „W nich cała nadzieja” – to jeszcze pierwszego dnia festiwalu, zaś w piątek, 20 października – „Imago”. Oba seanse połączono ze spotkaniami z reżyserami filmów: Piotrem Biedroniem i Olgą Chajdas. W sobotę, 21 października prócz gali finałowej organizatorzy festiwalu zapraszają na pokaz specjalny dzieła Emi Buchwald „Piękna łąka kwietna” i wieczór polskiej piosenki filmowej w wykonaniu Studia Wokalnego CeKiS oraz Voice Ekipy.

Z kolei festiwalowa niedziela 22 października rozpocznie się Rodzinnym Porankiem w Kinie – pokazem najnowszych polskich animacji adresowanym do maluchów. Po południu widzowie będą mieli okazję obejrzeć przebój kinowy ostatnich dni - „Chłopów” DK Welchman i Hugh Welchmana oraz film Jana Holoubka „Doppelgänger. Sobowtór”.

W Skierniewicach rozpoczęła się 12. edycja małego Festiwalu ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto