Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Skierniewicach rozpoczął się Festiwal Patriotyczny z okazji z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
W Skierniewickim Centrum Kultury i Sztuki już po raz trzeci został zorganizowany Festiwal Patriotyczny, który trwa od środy, 28 lutego do piątku 1 marca. Pierwsze festiwalowe wydarzenia już za nami.

Dzień 1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W wielu miejscowościach na przełomie lutego i marca organizowane są wydarzenia patriotyczne mające upamiętnić żołnierzy wyklętych. Nie inaczej jest w Skierniewicach.

- Poprzednie dwie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego ta trzecia trochę nam się rozrosła – mówi Agnieszka Kubik-Śliczniak, wicedyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. - Jesteśmy już po wykładzie Stanisława Płużańskiego, autora książki „Mróz, głód i wszy. Życie codzienne Wyklętych”. Następnie odbył się wernisaż wystawy poświęconej postaci Witolda Pileckiego, a trzeba dodać, iż nasz dzisiejszy gość, Stanisław Płużański jest wnukiem Tadeusza Płużańskiego, jednego z najbliższych współpracowników Witolda Pileckiego i bardzo wzruszająco o tym opowiadał.

Kulminacją skierniewickiego Festiwalu Patriotycznego będzie piątek, 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Już od rana mamy przegląd pieśni patriotycznej, w którym wystąpią przedstawiciele skierniewickich szkół. O godzinie 13 wystąpi Basti, Zbigniew Woźniak raper patriotyczny. Ten występ skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, zaś wisienką na torcie będzie recital składający się ze szlagierów dwudziestolecia międzywojennego, w wykonaniu pochodzącej ze Skierniewic aktorki Tamary Arciuch – zachęca Agnieszka Kubik-Śliczniak.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu patriotycznego jest bezpłatny, z wyjątkiem recitalu Tamary Arciuch, na który są jeszcze dostępne bilety w cenie 40 zł.

W Skierniewicach rozpoczął się Festiwal Patriotyczny z okazj...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto