Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ronda Miasta Kobiet, Witosa i Pileckiego. Wiecie gdzie leżą?

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Na mapie Skierniewic pojawiają się nowe nazwy. Radni zdecydowali o nadaniu imion trzem powstałym w ubiegłym roku rondom.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Skierniewice wśród wielu punktów porządku obrad znalazły się również trzy dotyczące nadania nazw rondom powstałym w ramach zakończonej w czerwcu ubiegłego roku przebudowy ulicy Czerwonej. Ulica Czerwona została zmodernizowana w latach 2022-2023 za ponad 42 miliony złotych, a częścią projektu była, między innymi, przebudowa skrzyżowań ulic Czerwonej, Widok i Skłodowskiej; Czerwonej i Przemysłowej oraz Skłodowskiej i Armii Krajowej.

Rondo u zbiegu ulic Czerwonej i Przemysłowej jednogłośną decyzją rady miasta otrzymało miano rotmistrza Witolda Pileckiego.

Rondo Wincentego Witosa leży na skrzyżowaniu ulic Marii Skłodowskiej i Armii Krajowej. Ten projekt również został przyjęty przez wszystkich obecnych podczas obrad radnych.

Największe ze wspomnianych rond, łączące ulice Skłodowskiej, Widok i Czerwoną, zostało nazwane imieniem Miasta Kobiet.

Miasto Kobiet jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały,

„jest inicjatywą, która od kilku lat interdyscyplinarnie łączy działania Skierniewic związane głównie z kobiecym zdrowiem, dbałością o emocje i rozwój osobisty. (…) Miasto Kobiet to zatem przede wszystkim miasto empatyczne, wrażliwe, zwracające uwagę na potencjał każdego człowieka, miasto pełne świadomych mieszkańców, którzy dbają o siebie i swoich bliskich. Dlatego nadanie nazwy „Rondo Miasta Kobiet” będzie uhonorowaniem tak wspaniałych działań mieszkańców.

Za przyjęciem zaproponowanej przez prezydenta miasta nazwy głosowało 15 radnych. Od głosu wstrzymali się Artur Sułek, Paweł Ludwicki oraz Marek Pastusiak, który wnioskował by w jakiś sposób doprecyzować nazwę, by nie była ona mylona z tytułem filmu Federico Felliniego z 1980 roku.
Przeciw nazwie „Rondo Miasta Kobiet” głosował radny Jan Czubatka.

- Zagłosowałbym za tą nazwą, gdyby sąsiednie rondo nazwane zostało Rondem Miasta Mężczyzn, bo zarówno kobiety jaki mężczyźni, wszyscy mieszkańcy powinni pracować na rzecz Skierniewic – argumentował radny Czubatka.

Ronda Miasta Kobiet, Witosa i Pileckiego. Wiecie gdzie leżą?

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto