Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Między Łodzią a Lipcami. Dzień Reymonta już w najbliższą sobotę

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
W najbliższą sobotę, 17 czerwca Łódź oraz Lipce Reymontowskie połączą się za sprawą artystycznych podróżników zafascynowanych postacią i klimatem twórczości Władysława Stanisława Reymonta. Przed nami XXIV Ogólnopolska Impreza Artystyczna „Dzień Reymonta”.

Przez ponad 20 lat Dzień Reymonta na stałe wpisał się w wojewódzki kalendarz artystyczny. Dwie lokalizacje, dwa odmienne klimaty i mnóstwo dobrej energii to cechy charakteryzujące imprezę łącząca mieszkańców Łodzi i Lipiec Reymontowskich.

- Serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marek Sałek, wójt gminy Lipce Reymontowskie. - Podczas Dnia Reymonta staramy się zaprezentować naszym gościom to, co w gminie jest najlepsze. Przygotowaliśmy moc atrakcji dla wszystkich, bez względu na wiek czy zainteresowania. Ta impreza ma niepowtarzalny klimat łączący artystyczny happening z ludową zabawą. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony wizytą w Lipcach w najbliższą sobotę.

Tegoroczna edycja podobnie jak te z ubiegłych lat rozpocznie się w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej 137/139 przy Kufrze Reymonta, a poprowadzi ją nierozerwalnie związany z imprezą Marcel Szytenchelm. O godzinie 12 rozpoczną się tam występy zaproszonych artystów. Łodzianom zaprezentują się: Studio Teatralne „Słup”, zespoły artystyczne z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi, Zespół Tańca Ludowego Harnam, orkiestra „Suchcice i Okolice”, Zespoły Pieśni i Tańca: „Łódź”, „Dobroń” i Mały Reymont, Stanisław Zieliński oraz Chór Ukraińskich Kobiet „Kwitka Dusza”.

O godzinie 15.42 ze stacji PKP Łódź Fabryczna odjedzie specjalny pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, który uczestników Dnia Reymonta, z przystankiem w Przyłęku Dużym, gdzie noblista mieszkał będąc starszym robotnikiem kolejowym przywiezie do Lipiec Reymontowskich.

Przyjazd pociągu do Lipiec planowany po godzinie 17 będzie sygnałem do rozpoczęcia drugiej części święta. Z przystanku kolejowego w barwnym korowodzie uczestnicy imprezy przejdą pod estradę znajdującą się za budynkiem lipieckiego Urzędu Gminy, gdzie o godzinie 17.30 nastąpi uroczyste otwarcie XXIII Dnia Reymonta.

Część artystyczną na estradzie otworzą występy dzieci z gminnych szkół oraz ogniska muzycznego. Następnie zaprezentuje się Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta.
Wieczorem na lipieckiej estradzie wystąpią gwiazdy święta: o 19.30 zaplanowano koncert Maryli Rodowicz – gwiazdy odbywającego się jednocześnie z Dniem Reymonta Forum Gospodarczego, natomiast o 21.30 na scenie zaprezentuje się duet Long&Junior. Imprezę poprowadzi Aleksandra Kostka

Prócz popisów wokalnych i tanecznych dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Nie zabraknie stoisk ze sztuką i rękodziełem ludowym. Będzie możliwość zwiedzania Zagrody Ludowej. Pod hasłem „Nie gotujcie obiadu w Dzień Reymonta” odbędzie się pierwszy konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy staną do rywalizacji o tytuł autorek najlepszego lipieckiego pieroga. Z myślą o najmłodszych w centrum wsi stanie wesołe miasteczko, zaś nocna dyskoteka plenerowa potrwa aż do północy.

Między Łodzią a Lipcami. Dzień Reymonta już w najbliższą sobotę

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto