Karate Kyokushin górą podczas Shido Ligi

redakcja
16 listopada podczas 20 edycji zawodów Shido Ligi czterech zawodników Skierniewickiego Klubu Karate Kyokushin zdobyło aż 6 medali – cztery złote i dwa srebrne. Walki prowadzone były w trzech formułach: MMA, grapplingu oraz w Tajskim Boxie.

Norbert Blesiński wywalczył złoto w Thai Boxingu oraz MMA pewnie wygrywając wszystkie walki (jedno poddanie przez dźwignię na staw łokciowy w ciągu pierwszych 2 min walki). Arek Kolus i Dawid Konecki spotkali się w finale w Thai Boxingu (kat. Do 83 kg). Tu o miejscach zdecydował rzut monetą.

– Arek i Dawid to koledzy z klubu. Zdecydowali, że nie będą walczyć między sobą i zdali się na los – podsumował Przemysław Matuszewski, trener skierniewickiej sekcji. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Dawid Konecki a na drugim stopniu podium stanął Arek Kolus.

Najbardziej emocjonująca okazała się walka Gabriela Główki w kat. 63 kg w MMA. Po wyrównanych i zaciętych dwóch rundach ogłoszone zostały kolejno dwie dogrywki. Po zakończonej walce obaj zawodnicy dostali owacje na stojąco. Ostatecznie mocniejszy okazał się zawodnik ze Skierniewic. Gabriel Główka kilka godzin wcześniej wywalczył również srebro w grapplingu.

- Moi podopieczni dali popis wielkiego hartu ducha i umiejętności zarówno w stójce, jak i parterze wygrywając swoje walki pewnie i z dużą przewagą. Efektowne poddania i pewna stójka – to podsumowanie zawodów.
Chłopcy włożyli w zawody całe serce pokonując kilkakrotnie zawodników cięższych i silniejszych od siebie. Co więcej, Arek i Norbert w ubiegłym tygodniu wywalczyli medale w podczas Mistrzostw Polski Centralnej a w poniedziałek całym klubem wzięliśmy udział w biegu niepodległości. – powiedział Matuszewski.

20 – jubileuszowa edycja Shido Ligi odbyła się w Łodzi. Na galę zjechały najmocniejsze kluby z regionu łódzkiego.