Medale karateków z klubu Karate Kyokushin

redakcja
Archiwum klubu Karate Kyokushin
Złoty i brązowy medal wywalczyli podczas Mistrzostw Polski Centralnej MMA zawodnicy Skierniewickiego Klubu Karate Kyokushin. Niedzielne zawody zgromadziły ponad 200 najlepszych amatorskich zawodników z całego kraju. Walki rozgrywane były jednocześnie na dwóch matach oraz oktagonie.

Barwy Skierniewic reprezentował Arek Kolus, który w kategorii do 80 kg zdobył brąz oraz Norbert Blesiński – który zajął 1 miejsce w kat. do 73 kg.

- Chłopcy dali doskonały pokaz umiejętności zarówno w „stójce” jak i w parterze. Arek w pierwszej walce znokautował przeciwnika kopnięciem. Norbert z kolei poddał przeciwnika duszeniem trójkątnym. Dla mnie oprócz zwycięstwa najważniejsze jest, że pokazali, że myślą w walce. To charakteryzuje najlepszych – powiedział Przemysław Matuszewski, trener Skierniewickiego Klubu Karate Kyokushin.

W sobotę w Poznaniu odbywały się Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Ju-Jitsu. Skierniewice reprezentował Gabriel Główka, który w kategorii do 65 kg zajął 5 miejsce.

Zawody z cyklu AL MMA (w ramach których odbyły się Mistrzostwa Polski) to największa impreza amatorska mieszanych sztuk walki w Polsce. Na każdą edycję przyjeżdża ok. 200 startujących. 46 edycja zawodów odbyła się tym razem w Żyrardowie.