Judocy na podium

Bartosz Nowakowski
Kluby judoków z regionu nie zwalniają i zbierają kolejne doświadczenie na matach. Tym razem młodzi zawodnicy rywalizowali podczas 6. edycji Otwartych Mistrzostw Kutna Dzieci, a także finałów Ligi Dzieci w Łodzi.

Zawody w Kutnie zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych: 2001-2002 i 2003-2004.
Oprócz przedstawicieli regionu - Zrywu Łowicz i Wojownika Skierniewice udział wzięli zawodnicy z: Jutrzenki Płock, Olimpijczyka Włocławek, Judo Kano Płock, Akademia Judo Łódź, Sensei Płock i UKS Ippon MDK Kutno.
- Najlepiej zaprezentował się Mateusz Blus. W swojej kategorii wygrał trzy walki i stanął na najwyższym podium. Poniżej oczekiwań spisał się natomiast Dawid Pęczkowski, który zajął siódme miejsce – ocenia Iwona Grzegory-Gajda, trenerka judoków Zrywu Łowicz.
Bardzo dobrze drużynowo wypadła skierniewicka drużyna, zajmując trzecie miejsce.

Patronat nad imprezą objął Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

W Łodzi odbył się finał 14. edycji Ligi Szkolnej. Z jak najlepszej strony zaprezentowali się judocy MKS-Vis Skierniewice. Wśród skierniewickich zawodników wyróżniała się Małgorzata Pracka, która była najlepsza w swojej kategorii wagowej.