OPRAC.:
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
MMKS Wojownik Skierniewice
Zawodnicy skierniewickiego Wojownika potwierdzają doskonałą formę. Srebro i awans do Mistrzostw Polski wywalczyła Alicja Dyba w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Sochaczewie. Kwalifikację zdobyli też: Zuzanna Kozłowska, Dominika Gutkowska i Maciej Łukasik. Tego samego dnia Kaja Kaźmierczak była trzecia podczas Orkan Judo Cup.

Srebro w Sochaczewie

Bardzo dobre informacje docierają od zawodników i zawodniczek MMKS Wojownik Skierniewice. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, będących jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek, znakomicie spisała się Alicja Dyba. Skierniewiczanka rywalizująca w wadze +70 kg, zajęła ostatecznie drugie miejsce, zapewniając sobie awans do krajowego czempionatu.

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski

Z kwalifikacji cieszyli się również: piąta w kategorii do 57 kg Zuzanna Kozłowska, piąta w kategorii do 63 kg Dominika Gutkowska oraz dziewiąty w kategorii do 55 kg Maciej Łukasik. Bardzo dobrze spisali się też pozostali Wojownicy. Ivan Piatakov był dziewiąty w wadze do 42 kg. Na dwunastym miejscu w wadze do 48 kg swoją przygodę zakończyła Oliwia Dworczyńska, a na trzynastym w wadze do 46 kg Maksymilian Głowacki. Dodajmy, że w zawodach wystartowało 290 judoków z 47 klubów z całej Polski.

Orkan Judo Cup

Tego samego dnia również w Sochaczewie rozegrano Turniej Orkan Judo Cup 9 U13. Z brązowego medalu w kategorii do 48 kg cieszyła się Kaja Kaźmierczak. Piąte miejsce wywalczyła Aleksandra Miłosz (waga do 44 kg), Nikola Malesa (waga do 48 kg) i Zuzanna Gródecka (waga do 40 kg).
Trenerami wyżej wymienionych zawodniczek i zawodników są Michał i Jerzy Gołębiewscy.

Zawodnicy skierniewickiego Wojownika nie zwalniają tempa. Ko...