Judo

Bartosz Nowakowski
Michał Gołębiewski i Bogusz Suchecki wywalczyli brązowe medale na Otwartym Pucharze Polski juniorów i juniorek młodszych w Pile.

Na pierwsze zmagania w tym sezonie judocy wybrali się do Piły. Zeszły sezon był najlepszym w historii istnienia skierniewickiego klubu. Spokojnie do sprawy podchodzi trener zawodników Jerzy Gołębiewski – to jest nowy sezon, zupełnie nowe rozdanie – komentuje.
Jednak sezon nie mógł rozpocząć się pomyślniej. Na matach dobrze zaprezentował się Michał Gołębiewski. W pierwszej walce pokonał Wojciecha Kałuckiego (TS Wisła Kraków). Tego dnia skierniewicki judoka był nieosiągalny również dla Artura Lubińskiego (UKS Kokodan Toruń), a w dalszej kolejności dla wrocławskiego judoki Pawła Litwina. Ustąpić musiał Szymonowi Woźniakowi (TS Wisła Kraków), który jest liderem rankingu PZJ w kategorii do 73 kilogramów. Pomimo porażki, swoją życiową formę Michał pokazał w repasażach, które wygrał w walce z Tomaszem Drzewiecki (UKS 3 Piła).
Tego weekendy na podium wskoczył także inny zawodnik skierniewickiego klubu – Bogusz Suchecki, który rywalizował w kategorii do 81 kilogramów. Judoka zaczął od zwycięstwa z wrocławskim zawodnikiem Kacprem Sadło. W następnej rundzie na skierniewiczanina czekał Mikołaj Renke ze szczecińskiego klubu judo. Jednak Bogusz nie dał się przerzucić w dalszych fazach także Bartoszowi Wardynowi. Sposób na Sucheckiego znalazł dopiero Ryszard Kubica, dlatego Bogusz podzielił los Michała Gołębiewskiego i walczył dalej w repasażach, które wygrał.
W tej kategorii drużyna MMKS Wojownik wystawiła jeszcze dwóch zawodników. Sebastian Bielecki zajął siódme miejsce (wygrał trzy pojedynki),a Dominik Kroc uplasował się na szesnastej lokacie.
Jako zespół MMKS Wojownik wypadł przyzwoicie w pierwszej odsłonie Otwartego Pucharu Polski. Klub uplasował się na ósmej pozycji spośród 38 drużyn, które wzięły udział w zawodach.
- Jestem zadowolony z wyników wywalczonych przez judoków. Był to pierwszy start w tym roku juniorów młodszych. Dopiero rozpoczynamy sezon. Na bieżąco trzeba korygować błędy jakie popełniają zawodnicy w walkach i przygotowywać się do dalszych startów- mówi trener Jerzy Gołębiewski.
Na europejskie zmagania do Chorwacji wybrał się Adrian Prochaska. Skierniewicki zawodnik stąpał po międzynarodowych matach w ubiegłym sezonie. Niestety Zagrzeb nie był tak szczęśliwy i skierniewiczanin walczący w kategorii do 90 kilogramów nie sprostał w pierwszej walce Chorwatowi Stipe Rajicowi.
W najbliższy weekend Otwarty Puchar Polski juniorów i juniorek odbędzie się w Luboniu koło Poznania. Trener Gołębiewski nominował dziesięciu judoków na te zawody.