Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Złote Gody w Skierniewicach. 11 par otrzymało pamiątkowe medale

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
W niedzielę, 8 października, w skierniewickim Urzędzie Stanu Cywilnego wręczone specjalne odznaczenia. Otrzymali je małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 50 lat.

Przeżyli razem pół wieku

Odznaczenia za wspólne przeżycie 50 lat w małżeństwie nadaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, a wręczane są przez władze lokalne. Złote Gody świętowane są nie tylko przez małżonków, ale także przez ich rodziny.

Właśnie dlatego sala Urzędu Stanu Cywilnego w Skierniewicach zapełniła się w niedzielę. Tego dnia Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymało jedenaście par małżeńskich z terenu Skierniewic.

Jaka jest recepta na długie małżeństwo?

Jubilaci pytani o receptę na długie i udane małżeństwo zgodnie twierdzili, że najważniejsza jest po prostu prawdziwa miłość, zaufanie i zrozumienie. Jeśli tego nie brakuje, to żadna zawierucha nie będzie w stanie zmieść takiego małżeństwa. Niemal każde małżeństwo boryka się z różnego rodzaju problemami, które da się zawsze rozwiązać. Jubilaci wspominali również o sztuce kompromisu, która w małżeństwie jest tak ważna.

Jak otrzymać Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie?

Medale te wręczane są na wniosek i za zgodą pary małżeńskiej, która przeżyła ze sobą co najmniej 50 lat. Jak złożyć wniosek?
W Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania należy złożyć skrócony odpis aktu zawarcia związku małżeńskiego oraz kserokopie dowodów osobistych obojga Jubilatów.

  • wniosek przygotowywany w Urzędzie Stanu Cywilnego, powinien być sporządzony w formacie A-5 na kartce o takich samych rozmiarach;
  • wniosek należy wypełnić komputerowo lub maszynowo, nie odręcznie;
  • w Urzędzie Stanu Cywilnego powinno być przygotowane „Zapytanie o udzielenie informacji o osobie”, kierowane do Krajowego Rejestru Karnego Ministerstwa Sprawiedliwości.

    COMPONENT {"params":{},"component":"gallery_button"}

    Informacja o przyznaniu przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie trafia do Urzędu Stanu Cywilnego, który wnioskowały o nadanie medalu. Urząd powinien w ciągu sześciu miesięcy od daty wydania przez Prezydenta postanowienia o ich nadaniu zorganizować uroczystość, podczas której niniejsze odznaczenia zostaną wręczone wyróżnionym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto