Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prawdziwe tłumy świętowały wspólnie Dzień Seniora w skierniewickim CeKiSie

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Sala koncertowa Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach została wypełniona do ostatniego miejsca podczas tegorocznej odsłony Dnia Seniora zorganizowanego oddział okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczystość była okazją do spotkania i rozmów na ważne dla osób starszych tematy.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest największą organizacją w kraju skupiającą osoby starsze i niepełnosprawne. Obecnie liczy około 270 tysięcy członków. Działa poprzez sieć oddziałów okręgowych, rejonowych i kół w miastach, ale także w gminach wiejskich w całej Polsce.

Oddział okręgowy prężnie działa również w Skierniewicach, a dowodem tego może być choćby wysoka frekwencja podczas Dnia Seniora, który odbył się w czwartek 5, października w Centrum Kultury i Sztuki.

– Dzień Seniora staramy się obchodzić bardzo uroczyście – mówi Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, jedna z honorowych gości skierniewickiej uroczystości. – Bardzo często korzystamy ze wsparcia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i władz samorządowych. Uważamy, że jest to znakomita okazja, by po pierwsze: seniorzy spotkali się, wyszli z domu, byli wśród ludzi. Po drugie, jest to taki wyraz szacunku dla osób starszych, którzy całe życie przepracowali, ale również wychowywali dzieci, przekazywali tradycję, no i wreszcie okazja, by mówić o naszych potrzebach, bo przecież są różne problemy zdrowotne, czy ekonomiczne. Lecz także takie spotkania są okazją, byśmy się zaprezentowali, my, starsi, nie tylko jako osoby, które potrzebują wsparcia, ale które mogą też dać coś od siebie. Przecież mamy duży potencjał wiedzy, doświadczenia, mądrości życiowej, której się z internetu i gier komputerowych nie nabędzie. Myślę, że tym wszystkim możemy się dzielić i o tym chcemy mówić przy okazji Dnia Seniora.

Prawdziwe tłumy świętowały wspólnie Dzień Seniora w skiernie...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto