Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Więcej rolników skorzysta z rządowej pomocy – zapowiedział minister Robert Telus w Skierniewicach

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Wideo
od 16 lat
W sobotę, 30 września na skierniewickim rynku z mieszkańcami miasta spotkali się kandydaci na posłów Prawa i Sprawiedliwości na czele z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Robertem Telusem. który przyznał, że rozmowy z ludźmi podczas prowadzenia kampanii przekładają się na konkretne decyzje mające pomóc rolnikom.

Minister Robert Telus przyznał, ze swoją kampanię wyborczą stara się prowadzić poprzez bezpośrednie spotkania i rozmowy z ludźmi. Miejscami spotkań kandydatów są zazwyczaj targowiska i ryneczki. Dotychczas z kandydatami PiS do Sejmu można było porozmawiać w Opocznie, Rawie Mazowieckiej i Skierniewicach, a w planach są kolejne spotkania m.in. w Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim czy Bełchatowie.

od 16 lat

- Jesteśmy już po trzech targach, gdzie spotykamy się z ludźmi, bo przeważnie są to miejsca targowe. Te rozmowy są bardzo potrzebne i naprawdę konkretne – mówi Robert Telus, minister rolnictwa. - Dam przykład: jako ministerstwo rolnictwa ogłosiliśmy, że będzie pomoc dla tych rolników, którzy ucierpieli wskutek niekorzystnych warunków klimatycznych i których straty wynoszą ponad 70 procent. I wskutek rozmów, które wczoraj mieliśmy w powiecie rawskim i dzisiaj na targu w Skierniewicach, bo rolnicy mówią, że także są poszkodowani, ale mają 60, 50 procent strat, podjąłem decyzję, że również oni będą mieli wypłacone odszkodowania. Szczegóły podam w najbliższym czasie, bo musimy policzyć ile będziemy w stanie pomóc. To jest konkret wynikający z rozmów z Polakami.

W konferencji uczestniczył również doradca prezydenta RP Paweł Sałek, który przypomniał, że 15 października to nie tylko data wyborów, lecz również referendum.

- W tym referendum Polacy zdecydują, na przykład, czy będą mieli na własność Lasy Państwowe, czy polska ziemia będzie przynależna do polskiego rolnika. To jest pytanie, jak długo będziemy pracować. To jest pytanie o bezpieczeństwo w związku z tym, co się dzieje w Europie – wymieniał minister Sałek.

Do udziału w głosowaniu zachęcał podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Krzysztof Ciecóra. On także docenił wagę bezpośrednich spotkań z mieszkańcami.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, których spotykam na swojej drodze za bezcenne wskazówki: tego co my powinniśmy robić, żeby Polska zmierzała w dobrym kierunku – mówił Krzysztof Ciecióra.

Więcej rolników skorzysta z rządowej pomocy – zapowiedział m...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto