Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Głuchowie odbyła się kolejna edycja konkursu dla oraczy

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Wideo
od 16 lat
Zespół Szkół w Głuchowie, placówka kształcąca między innymi przyszłych rolników, zorganizował Konkurs Bezpiecznej Orki.

Po raz ósmy Zespół Szkół w Głuchowie zorganizował konkurs bezpiecznej orki pod honorowym patronatem starosty skierniewickiego. To niepowtarzalna okazja dla młodych rolników, by pochwalić się swoimi umiejętnościami.

od 16 lat

– Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, choć jego organizacja nie jest łatwa – przyznaje Katarzyna Jochym, dyrektor Zespołu Szkół w Głuchowie. - Ale mamy już stałych partnerów, firmy i instytucje, które z nami współpracują. Najczęściej biorą w nim udział mieszkańcy gminy Głuchów, ale jest to wydarzenie otwarte i każdy może się zgłosić i wziąć w nim udział.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 8 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: pługów obrotowych i zagonowych. Każdy z z nich otrzymał plan pola z przydzielonym mu miejscem. Sposób wykonania orki, zależny był od rodzaju pługa. Komisja miała nie lada zadanie, gdyż ocenie punktowej podlegał, między innymi, wskaźniki nierównomierności głębokości oraz szerokości roboczej orki, zgodność granic orki z granicami wyznaczonej działki, wygląd zaoranego pola – wykształcenie skib, równomierność profilu gleby, czy przykrycie resztek roślinnych.

Ostatecznie najlepszy w kategorii pługu obrotowego okazał się Krzysztof Kowalczyk. Kolejne miejsca na podium zajęli Dominik Kaczmarek oraz Łukasz Kotynia.

W kategorii pługów zagonowych pierwsze miejsce zdobył Paweł Kamiński, drugie, Arkadiusz Kowalczyk, zaś trzecie Mateusz Dyśko.

Osobne nagrody za stosowanie zasad bezpieczeństwa pracy przyznała Państwowa Inspekcja Pracy. Zostali nimi wyróżnieni Dominik Kaczmarek i Krzysztof Kowalczyk.

W Głuchowie odbyła się kolejna edycja konkursu dla oraczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto