MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Skierniewice 2022 w liczbach. Mały spadek liczby mieszkańców. Wzrosła liczba narodzin. Zobaczcie pełny raport demograficzny

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Skierniewice 2022 w liczbach. Na kolejnych slajdach zobacz raport demograficzny 0 liczba mieszkańców, liczba narodzin, zgonów, ślubów, rozwodów i stulatków.
Skierniewice 2022 w liczbach. Na kolejnych slajdach zobacz raport demograficzny 0 liczba mieszkańców, liczba narodzin, zgonów, ślubów, rozwodów i stulatków.
Urząd Stanu Cywilnego w Skierniewicach podsumował rok 2022. Dane są w porównaniu do innych miast dość optymistyczne. Co prawda zarejestrowano więcej zgonów niż urodzeń, ale za to rośnie liczna urodzeń. Spadek liczby mieszkańców jest też nieduży. Ile było ślubów, a ile rozwodów? Zobacz pełny raport demograficzny z miasta i gminy Skierniewice, stan na koniec 2022 roku.

Skierniewice na koniec 2022 roku - raport demograficzny

Podsumowanie roku 2022 w Skierniewicach przynosi ciekawe spostrzeżenia. Wprawdzie spada liczba mieszkańców, ale tempo jest niewielkie - w ciągu 22 lat ubyło tylko około 3 500 osób. W porównaniu do innych miast to niedużo , na przykład Bełchatów stracił w tym czasie ponad 11 tysięcy ludzi.

W galerii zobaczcie liczby urodzeń, zgonów, ślubów i rozwodów, najpopularniejsze imiona w Skierniewicach w 2022 roku:

W roku 2022 w Skierniewicach liczba mieszkańców wyniosła 45 437. Dla porównania, w roku 2000 liczba mieszkańców wynosiła 48 828 osób. W ciągu 22 lat liczba mieszkańców miasta i gminy zmniejszyła się o niecałe 3 500. To w porównaniu do innych miast w naszym regionie bardzo mało.

Lekki niepokój budzi różnica między liczbami urodzeń i zgonów. W 2022 roku urodzeń było tylko 358, zgonów aż 526. Niestety taka sytuacja, gdzie zgonów jest więcej niż urodzeń utrzymuje się od dłuższego czasu. Optymistyczne jest to, że wzrosła liczba urodzeń, w 2022 było 358, rok wcześniej 356 - to sytuacja rzadko notowana w naszym regionie. Podajemy tylko dane dotyczące mieszkańców Skierniewic.

W galerii zobaczcie liczby urodzeń, zgonów, ślubów i rozwodów, najpopularniejsze imiona oraz liczbę 100 - latków w Skierniewicach w roku 2022 oraz poprzednich.

od 7 lat
Wideo

Boże Ciało - na czym polega to święto echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto