Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt na najpopularniejszą szkołę rozstrzygnięty. Wygrał ZSZ nr 3, czyli popularny ekonomik

Agnieszka Kubik
Uczniowie chwalą swojego dyrektora, Henryka Kobyłeckiego (pierwszy z lewej) m. in. za luz oraz najlepszą grochówkę na świecie, gotowaną osobiście podczas corocznych otrzęsin klas pierwszych
Uczniowie chwalą swojego dyrektora, Henryka Kobyłeckiego (pierwszy z lewej) m. in. za luz oraz najlepszą grochówkę na świecie, gotowaną osobiście podczas corocznych otrzęsin klas pierwszych Agnieszka Kubik
Nasz plebiscyt na najpopularniejszą szkołę w mieście, ogłoszony przez nasz serwis, cieszył się ogromnym powodzeniem. W ciągu niecałego miesiąca miał prawie 5,5 tysiąca odsłon. Zdecydowanie najbardziej popularną placówką w mieście okazał się Zespół Szkół Zawodowych nr 3, czyli ekonomik, na który oddano 1.137 głosów.

Z pewnością pomogła przedsiębiorczość uczniów oraz nauczycieli – na stronie internetowej szkoły znalazł się link do ogłoszonego przez nas plebiscytu, tak, że wystarczyło jedynie wejść i kliknąć. Na drugim miejscu uplasowało się LO im. B. Prusa z 352 głosami (był moment, że uczniowie tych szkół mocno ze sobą rywalizowali), a na trzecim ZS nr 4 na os. Rawka ze 165 głosami. Wszystkim bardzo serdecznie za oddane głosy dziękujemy.

Dlaczego uczniowie ekonomika tak bardzo lubią swoją szkołę?
Wszyscy niemal jednym tchem wymieniają kilka powodów: podkreślają przyjazną atmosferę panującą w szkole, czystość i dużo przestrzeni, a także ciszę i spokój za oknem uwarunkowane „świetną lokalizacją”.
– Nauczyciele traktują nas jak równych sobie, nie ma problemu, gdy ktoś z nas poprosi o wytłumaczenie czegoś po lekcjach, nawet jeśli jest to jedna lub dwie osoby – mówią Paulina Krawczyk i Sandra Dzik. – Poza tym w szkole jest wysoki poziom nauczania. Absolwenci naszej szkoły bez problemu dostają się na studia. W tym miejscu należy podkreślić, że w tegorocznej, 13. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanego przez miesięcznik Perspektywy, technikum w ZSZ nr 3 okazało się najlepsze w województwie łódzkim, a 20 w całym kraju.

– A ja dodam, że z ubiegłorocznych danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi wynika, iż tzw. edukacyjną wartość dodaną, czyli EWD, mamy wyższą niż np. LO im. B. Prusa – mówi Henryk Kobyłecki, dyrektor szkoły. – Oznacza to, że porównując wyniki testów gimnazjalnych oraz matur tych samych uczniów, osiągnęli oni największy przyrost wiedzy. Z pewnością przyczyniły się do tego realizowane przez nas dwa programy unijne, skierowane do młodzieży technikum oraz liceum. Obecnie złożyliśmy kolejny wniosek i czekamy na odpowiedź.

Uczniowie chwalą także to, że ekonomik stawia nie tylko na dobrych uczniów, ale wspomaga jak może i tych słabszych.
– Nasza szkoła pod każdym względem pnie się coraz bardziej w górę – mówią Joanna Wawrzyn i Maciej Majka, szef samorządu uczniowskiego. – To widać na każdym kroku. Co jeszcze chwalą uczniowie? Bardzo dobrze wyposażone sale, m. in. wzorcowe wręcz pracownie fizyczną i chemiczną czy cztery tablice interaktywne. Oraz wspaniałe grono pedagogiczne. – Bo my, nauczyciele, bardzo się lubimy, nie ma między nami waśni i rywalizacji – mówi Joanna Jednoralska. – Myślę, że ta sympatyczna atmosfera przenosi się i na naszych uczniów.

– Co roku drżę, gdy uczniowie trzecich klas odchodzą z naszej szkoły; boję się, czy następni godnie zastąpią absolwentów – mówi Elżbieta Kowalewska, opiekun samorządu uczniowskiego. – Na szczęście moje obawy okazują się płonne. Mamy fantastyczną młodzież, z którą wiele można zrobić.

W ubiegłym roku młodzi ludzie uzbierali górę grosza, zebrali 14 ton (!) kartoników od herbaty Lipton, dzięki czemu udało się sfinansować rehabilitację niepełnosprawnej dziewczynki, włączają się też we wszystkie możliwe akcje charytatywne.
Jednym z większych sukcesów ekonomika była nagroda specjalna dla Ewy Murgrabia za pracę „Jestem liderką” („aż się boję” – kwituje ze śmiechem ów sukces dyrektor Kobyłecki) i zajęcie 9. miejsca w kraju, a także udział Agnieszki Bomby i Małgorzaty Laski (opiekun Ilona Kubik) w finale konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

Oddzielnie trzeba powiedzieć kilka słów o stronie internetowej szkoły, prężnie działającej głównie dzięki Grzegorzowi Wysockiemu, Radosławowi Małkusowi i Adamowi Mucha, a także uczniom, wśród których należy wymienić Mateusza Chęcielewskiego. To strona, na którą codziennie wchodzą wszyscy uczniowie.
– Bo jest ciekawa – kwituje Mateusz Strzechmiński. – Są tam nie tylko bieżące wydarzenia z życia szkoły, ale też ogłaszane konkursy, plan lekcji, zastępstwa i wiele innych aktualnych spraw. – Ja cały czas powtarzam swoim uczniom, że są najlepsi w mieście – mówi Henryk Kobyłecki, którego uczniowie chwalą z kolei za luz („nie chodzi w garniturze gdy jest np. dzień sportu” – mówią) oraz za gotowanie najlepszej grochówki na świecie podczas corocznych otrzęsin pierwszaków.

– Wiadomo, że jak wszędzie, i u nas zdarzają się problemy, ale cieszę się, że moja młodzież ma własne zdanie, a gdy trzeba potrafi przyjść do mnie i przedyskutować różne kwestie. Nasz wypracowany przez wiele lat model nauczania sprawdza się i przynosi wspaniałe efekty.

Najlepszy dowód na to, że ekonomik jest szkołą złożoną z fantastycznych młodych ludzi jest fakt, że potrafili się zmobilizować i wygrać nasz plebiscyt w cuglach. O czymś to świadczy.

Zobacz pełne wyniki:Plebiscyt na najlepszą szkołę średnią w Skierniewicach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto