Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za nami inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
23 uczniów skierniewickich szkół wyłonionych podczas styczniowych wyborów na uroczystej sesji rozpoczęło XIII kadencję Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice.

13 lutego punktualnie o godzinie 13 Młodzieżowa Rada Miasta Skierniewice XIII kadencji zainicjowała swoją działalność. Najważniejszym punktem pierwszej sesji nowego składu rady było złożenie ślubowania oraz wybór przewodniczącego.

– Tak naprawdę tej pracy jest naprawdę sporo i jest ona ciężka, bo będziecie wspólnie z miastem organizować Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, urodziny miasta i jeszcze wiele przedsięwzięć – mówił do młodych radnych Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic. – Ale chcemy, żebyście mówili także o swoich pomysłach, o swoich problemach, o swoich spostrzeżeniach, o tym, czego potrzebujecie wy i wasze środowiska, bo to wy jesteście przyszłością tego miasta.

Wybory przewodniczącego rady, który według statutu musiał zgromadzić poparcie przynajmniej 12 radnych przebiegły wyjątkowo sprawnie, gdyż już w pierwszej turze niezbędną liczbę głosów zgromadził Kamil Kijo z Zespołu Szkół nr 4.

- Mogłem przekonać do siebie kolegów tym, że zawsze jestem uśmiechnięty, że staram się nie smucić. Staram się ciągle być w towarzystwie, z każdym pogadać i nikogo nie pominąć – mówi Kamil Kijo, przewodniczący MRM Skierniewice. - Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wygrać wybory na przewodniczącego. Chciałbym wraz z innymi osobami z młodzieżowej rady kontynuować działania z ubiegłych lat i wprowadzać nowe, tak żeby to co było dobre, było jeszcze lepsze.

Zadania młodych radnych

23 młodzieżowych radnych, przedstawicieli wszystkich miejskich szkół oraz Zespołu Szkół im. ks. St. Konarskiego zostało wybranych przez swoich kolegów 23 stycznia. Młodzieżowa Rada Miasta ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Liczy maksymalnie 35 członków i jest reprezentacją młodzieży – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zamieszkałych w Skierniewicach. Celem jej działalności jest reprezentowanie interesów skierniewickiej młodzieży, upowszechnianie idei samorządowych, wspieranie aktywności ludzi młodych w mieście. Opiniuje projekty uchwał dotyczące młodzieży; bierze udział w opracowaniu i monitorowaniu realizacji dokumentów strategicznych gminy na rzecz młodzieży; podejmuje inicjatywy na rzecz młodzieży, w szczególności w zakresie edukacji obywatelskiej; organizuje i wspiera życia kulturalne i sportowe w środowiskach młodzieżowych oraz współpracuje z radą oraz prezydentem miasta.

Za nami inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto