MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łowiczanin, Paweł Bejda został wiceministrem obrony

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Facebook Pawła Bejdy
Pochodzący z Łowicza poseł PSL-TD Paweł Bejda został sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nominację na wiceministra obrony z otrzymał z rąk Władysława Kosiniaka-Kamysza również Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej, także poseł okręgu 11 obejmującego część zachodnią część województwa łódzkiego.

Nim obecny wiceminister obrony został posłem przez lata pracował na rzecz mieszkańców powiatu łowickiego i województwa łódzkiego.

Paweł Bejda urodził się w 1962 roku w Łowiczu. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył również studia podyplomowe na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu obrotu oraz zarządzania nieruchomościami oraz  menedżerskie na Politechnice Łódzkiej.
W latach 2002 - 2006 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Łowicza. Rok później został dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Dwa razy (w 2006 i 2010) zdobył mandat radnego powiatu łowickiego.
W 2012 r. objął stanowisko wicewojewody łódzkiego. W wyborach w 2014 r. uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego V-tej kadencji. 1 grudnia 2014 roku został powołany na członka Zarządu Województwa Łódzkiego.

W wyborach do Sejmu Paweł Bejda startował trzykrotnie. W 2015 i 2019 uzyskał mandat reprezentując Polskie Stronnictwo Ludowe, zaś w ostatnich wyborach reprezentował z powodzeniem Trzecią Drogę – koalicję PSL i Polski 2050, uzyskując 25 363 głosy.

Łowiczanin od 8 lat jest delegatem Sejmu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Żonaty, ma dwóch synów.
Jest również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie łowickim.

Łowiczanin, Paweł Bejda został wiceministrem obrony

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto