Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jaka pogoda przed świętami i w święta? Będzie dynamicznie i niebezpiecznie. Sprawdź PROGNOZĘ od Łowców Burz dzień po dniu

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Pogoda w dni przedświąteczne i święta będzie dynamiczna. Zapowiadane są mocne podmuchy wiatru, opadu deszczu i śniegu
Pogoda w dni przedświąteczne i święta będzie dynamiczna. Zapowiadane są mocne podmuchy wiatru, opadu deszczu i śniegu Paweł Gołąb
Jaka pogoda czekać nas będzie w nadchodzące święta Bożego Narodzenia? Już wiadomo. Jak zapowiadają Łowcy Burz, będzie bardzo dynamicznie, momentami niebezpiecznie, trzeba więc uważać. Sprawdź, co nas czeka dzień po dniu.

Jak informuje Marcin Głodek z Poddębicko-Łęczyckich Łowców Burz, gwałtowne zjawiska w okresie przedświątecznym i świątecznym przyniesie seria głębokich ośrodków niskiego ciśnienia. Jakie szczegóły prognozy? Sprawdź zapowiedzi dzień po dniu.

Prognoza na przedświąteczne dni

 • W ciągu najbliższych kilku dni, a także okresu świątecznego będziemy mieli do czynienia z dynamiczną i dość niebezpieczną aurą związaną z przechodzeniem aktywnych i głębokich niżów, więc już teraz prosimy o odpowiednie się przygotowanie do trudnych warunków atmosferycznych.
 • Pierwszy z ośrodków barycznych o imieniu #Zoltan pojawi się w drugiej części jutrzejszego dnia (czwartek) niosąc w pierwszej kolejności umiarkowane, punktowo silne opady deszczu związane z przechodzeniem rozległej strefy ciepłego frontu atmosferycznego.
 • Następnie nasunie się dynamiczny chłodny front atmosferyczny wzdłuż którego jest wielce prawdopodobne pojawienie się struktur konwekcyjnych (w tym nie można wykluczyć lokalnych burz) generujących przelotne, lecz dość silne opady deszczu i krupy śnieżnej w towarzystwie silnych porywów wiatru dochodzących do 70 - 90 km/h.
 • Po przejściu strefy frontowej wiatr na chwilę trochę się uspokoi, ale nie na długo, bo już po godzinie 2:00 (+/-; w nocy z czwartku na piątek) znowu zacznie się nasilać „fala wiatrowa", której apogeum spodziewane jest na piątkowe godziny południowe (godz: 10 - 14) i wtedy maksymalne podmuchy zachodniego wiatru będą mogły osiągać nawet 90 km/h!
 • W sobotę (23 grudnia) będziemy mieli odpoczynek od silnych porywów wiatru (takich powyżej 70 km/h). Jednak za sprawą napływu chłodniejszego powietrza w tylną część niżu opady deszczu zaczną przechodzić w opady deszczu ze śniegiem, a w drugiej części nocy z soboty na niedzielę także śniegu, więc całkiem możliwe że wigilijny ranek będzie w białych krajobrazach, ale niestety nie na długo...

Prognoza na Wigilię oraz pierwszy i drugi dzień świąt

 • We wigilię rano możemy mieć niewielką ilość białego puchu, który jednak szybko zniknie za sprawą zbliżania się kolejnego głębokiego niżu, który prawdopodobnie otrzyma imię #Abdul.
 • W godzinach południowych pojawi się rozległy ciepły front atmosferyczny związany z wspominanym ośrodkiem barycznym, który w początkowej fazie będzie generował opady śniegu szybko przechodzące niestety w opady deszczu.
 • Po przejściu jednego frontu pojawi się kolejny, tym razem chłodny, na którym również należy się liczyć z rozwojem chmur konwekcyjnych z lokalnymi zjawiskami burzowymi oraz jak to było przy wcześniejszym ,,cyklonie" z silnymi porywami wiatru pojawiającymi się zarówno wzdłuż strefy frontowej jak i w tylnej części głębokiego ośrodka niskiego ciśnienia.
 • Fala wiatrowa towarzysząca temu układowi, która pojawi się już w drugiej części nocy z niedzieli na poniedziałek, tj. 25 grudnia (Boże_Narodzenie) będzie mogła osiągnąć porywy nawet do 80 - 95 km/h!
 • W ciągu dnia mogą być jeszcze obserwowane opady deszczu związane z pofalowany frontem w towarzystwie słabnących podmuchów wiatru, które powinny do nocy z poniedziałku na wtorek ustąpić.
 • W drugi dzień świąt pogoda powinna się uspokoić, a za sprawą odsunięcia się niżów na wschód oraz rozbudowy silniejszego, mobilnego ośrodka wysokiego ciśnienia zacznie napływać dużo chłodniejsze powietrze z północy Europy, więc wraz z upływem dnia pozostała po niżach wilgoć zacznie zmieniać się w opady śniegu, które przy obecności wyżu, który pozostanie z nami prawdopodobnie do końca roku (ale na sylwester prawdopodobnie pojawi się odwilż) i spadku temperatury będą mogły utrzymać się dłużej...

Prognoza na najbliższe dni raczej pewna

 • Oczywiście do Bożego Narodzenia i na dalszy okres prognozy mogą jeszcze ulec zmianie, ale w razie większych zmian pojawi się jeszcze aktualizacja.
 • Jednak na okres przedświąteczny i Wigilię modele numeryczne już są w miarę zgodne, więc to już pewne, że najbliższe dni będą bardzo dynamiczne!
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Targi Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto