Dobre wyniki pływaków UKS Nawa Skierniewice

Bartosz Nowakowski
Archiwum klubu
Krzysztof Jankiewicz, pływak z klubu UKS Nawa Skierniewice stanął dwukrotnie na najwyższym stopniu podium i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu ŁOZP.

Pierwsze podium Krzysztof Jankiewicz zdobył w swoim koronnym dystansie 200 metrów grzbietowym. Uzyskany czas to 2.05,80 i jest to zbliżony rezultat do tego, który uzyskiwał podczas czerwcowych mistrzostw Polski w Olsztynie (2.05,07). Na łódzkiej pływalni panowała skierniewicka hegemonia grzbiecistów, ponieważ na drugiej pozycji dopłynął klubowy kolega – imiennik Krzysztof Karwat (2.10,53).

Jankiewicz bezkonkurencyjny okazał się także na dystansie 50 metrów motylkiem, w którym popłynął 25,90. „Jankes” podczas trzech odcinków Pucharu ŁZOP zgromadził 1248 punktów, co pozwoliło zająć trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

Dystans 200 metrów, tym razem w stylu klasycznym z dobrym wynikiem popłynęła Izabela Zyga, z czasem 2.52,66. Skierniewiczanka podium osiągnęła także podczas 200 metrów zmiennym (2.45,31).

Sprinty „motylkiem” to specjalizacja Kacpra Perzankowskiego. Skierniewiczanin na „setkę” zajął pierwsze miejsce. Na tym samym dystansie Szymon Dębski zajął trzecią lokatę. Warto zaznaczyć, że Kacper w „generalce” ŁZOP uzyskał 1241 punktów i uplasował się tuż za Jankiewiczem.

Na podium znaleźli się się także Julian Dudek. Na dystansie 100 metrów dowolnym popłynął w 56,39. Dobre występy odnotował Kacper Cwalina zajmując 2. lokatę klasykiem i 3. grzbietem.

Nasi najstarsi zawodnicy mogli sprawdzić swoje siły po prawie dwumiesięcznym okresie powakacyjnej pracy treningowej. Wyniki są zadowalające – ocenia Marcin Sarna, trener skierniewickich pływaków.
Powody do zadowolenia przyniosła trenerowi również sztafeta. Na dystansie 4x100 metrów dowolnym skierniewiczanie w składzie: Kacper Perzankowski, Julian Dudek, Ernest Meszka oraz Krzysztof Jankiewicz z czasem 3.41,32 zajęli pierwsze miejsce i ustanowili nowy rekord klubu.

Od 9 listopada pływacy UKS Nawa Skierniewice będą rywalizować podczas Grand Prix w Krakowie.