Zwycięstwo Orła, porażki Widoku i Mazovii

Bartosz Nowakowski
W ładnym stylu Orzeł Nieborów wygrał u siebie ze Zjednoczonymi Stryków 2:1. Widok Skierniewice na wyjeździe doznał porażki 1:2 z nisko uplasowanymi Czarnymi Rząśnia. Bez punktów do domu wracała Mazovia Rawa Mazowiecka, przegrywając 1:3 z KS Paradyż.

Na ławce trenerskiej nie mógł zasiąść Zbigniew Czerbniak, trener Orła Nieborów. Wszystko podyktowane karą, którą narzucił wydział dyscypliny za postawę w meczu z Concordią Piotrków Trybunalski.

- Sędziowanie podczas tego meczu pozostawiam każdemu, kto widział ten mecz. Jednak zachowałem się nietaktownie, po prostu poniosły nerwy – mówi Czerbniak.

Kara obejmuje trzy spotkania, a to oznacza, że na najbliższe derbowe spotkanie regionu na ławce zabraknie trenera Orła Nieborów.

Choć bez trenera, piłkarze pokazali klasę podczas meczu ze Zjednoczonymi Stryków. Losy meczu zostały przesądzone w pierwszej połowie spotkania. Do bramki trafili Krystian Siatkowski i Dawid Sut.

Wyjazdowej porażki doznali skierniewiccy piłkarze. Czerwoną kartkę w spotkaniu otrzymał Michał Basiński. Bramkę kontaktową zdobył w 80. minucie Robert Hyży, jednak nie starczyło czasu zremisowanie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani