Zawodniczka Legionu mistrzynią świata

tomi
archiwum rodzinne
Katarzyna Marszał, zawodniczka Legionu Skierniewice i IKS AWF Warszawa, zdobyła indywidualnie złoty medal podczas odbywających się w Korei Południowej mistrzostw świata w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych.

Studentka skierniewickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wywalczyła również brązowy medal w drużynie grając wraz z: Natalią Partyką, Małgosią Jankowską-Grzelak i Alicją Eigner.

W walce o złoty medal, w swojej grupie schorzeniowej, Katarzyna Marszał pokonała kolejno: Polkę Alicję Eigner 3:1, Australijkę R. Julian 3:0, Greczynkę I.Drakonaki 3:0, a w finale zwyciężyła 3:2 Rosjankę R. Tchebanikę.

Start w Korei Południowej był debiutem Katarzyny Marszał w zawodach rangi mistrzostw świata.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?