MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Już od początku czerwca będzie można składać propozycje do budżetu obywatelskiego Skierniewic

To już ostatni moment by zacząć przygotowywać propozycje do budżetu obywatelskiego Skierniewic. Nabór wniosków ruszy z początkiem czerwca. Walczyć jest o co, gdyż w tym roku pula przeznaczona na realizację propozycji mieszkańców wynosi blisko 2,5 miliona złotych.

Z roku na rok zwiększa się zainteresowanie skierniewiczan współtworzeniem budżetu partycypacyjnego. Rośnie liczba zgłaszanych projektów – w ubiegłym roku było ich ponad 50 i coraz więcej mieszkańców głosuje na wybrane przez siebie pomysły (7638 osób w ubiegłej edycji – ponad 2,5 tysiąca więcej niż rok wcześniej). Wzrasta również kwota, jaką ratusz przeznacza na realizację tych propozycji.

- Tak, w tym roku kwota przeznaczona na budżet obywatelski jest rekordowa, bo wynosi blisko 2,5 miliona złotych – mówi Arkadiusz Kopczewski z biura prasowego Urzędu Miasta Skierniewice. - Budżet obywatelski się rozrasta i będzie się rozrastał w dalszym ciągu, gdyż co roku staramy się dokładać dodatkowe pieniądze do puli.

Harmonogram

W ostatnich dniach poznaliśmy harmonogram dotyczący nadchodzącej edycji skierniewickiego budżetu obywatelskiego na 2025 rok. Propozycje będą przyjmowane już od 3 czerwca. Na okres wakacji przypadnie ocena formalna i merytoryczna wniosków, zaś głosowanie, tak jak ma to miejsce zazwyczaj, odbędzie się jesienią.
Podobnie jak w latach ubiegłych projekty będą rozpatrywane w dwóch kategoriach: ogólnomiejskiej i lokalnej – dotyczącej mieszkańców jednego z czterech rejonów miasta. Do wniosków, które będzie można składać w biurze podawczym ratusza należy dołączyć listę poparcia zawierającą co najmniej 30 podpisów.

Dziesiątki sfinansowanych inicjatyw

Przypomnijmy, to właśnie dzięki budżetowi obywatelskiemu w mieście pojawiają się nowe miejsca parkingowe, place zabaw, siłownie plenerowe, miejsca wspólnego wypoczynku i rekreacji. Wynikiem inicjatywy mieszkańców jest, między innymi, pumptrack na Zadębiu, sala klubowa skierniewickich karateków, czy największy plac zabaw na Widoku. Szkoły zyskują pieniądze na wyposażenie pracowni i remonty boisk, a kluby sportowe – sprzęt. Z puli budżetu partycypacyjnego finansowany jest także w Skierniewicach bezpłatny dostęp do lekarza psychiatry dla dzieci i do bazy e-booków w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzięki poparciu mieszkańców w schronisku dla zwierząt powstaje pawilon specjalnie przystosowany dla starszych psów. Ostatnią inwestycją sfinansowaną w ramach budżetu partycypacyjnego, jaka została oddana do użytku w mieście jest muzyczny plac zabaw nad zalewem.

Już od początku czerwca będzie można składać propozycje do b...

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto