Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakończono przebudowę pracowni fizjoterapii i endoskopii w skierniewickim szpitalu

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Urząd Marszałkowski w Łodzi
Pracownie fizjoterapii oraz endoskopii skierniewickiego szpitala zostały oficjalnie otwarte po modernizacji wartej w sumie około 5,5 mln złotych.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach w miarę pozyskiwanych pieniędzy stara się modernizować kolejne pomieszczenia. Jesienią po gruntownej przebudowie został otwarty blok porodowy, zaś w ubiegłym tygodniu nastąpiło oficjalne otwarcie dwóch pracowni: fizjoterapii i endoskopowej.
Z pierwszej z nich pacjenci już korzystają, w drugiej ustawiany jest obecnie sprzęt i wyposażenie. W zupełnie nowych wnętrzach będą wykonywane zabiegi gastroskopii czy kolonoskopii.

Modernizacja dzięki mieszkańcom

– Możemy już użytkować niezwykle ważne, istotne pracownie fizjoterapii, które były dofinansowane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, w dużej mierze dzięki głosom mieszkańców Skierniewic w ramach budżetu obywatelskiego – podkreślał Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

– Szczególnie pracownia fizjoterapii wpisuje się w taki ciąg zdarzeń od zeszłego roku, gdzie dzięki głosom mieszkańców jest prowadzona modernizacja i dostosowanie tych pomieszczeń do wymogów obecnych – mówi Paweł Błasiak, dyrektor skierniewickiego szpitala. – W zeszłym roku w związku z modernizację pracowni hydroterapii te nakłady wyniosły 500 tys. dzięki budżetowi obywatelskiemu, ale na ten rok 2024 mamy już kolejne 500 tys. zł.

Nakłady finansowe na pracownię fizjoterapii wyniosły sumie milion 140 tys. zł. Na tę kwotę składa się 500 tys. z budżetu obywatelskiego województwa, pieniądze własne szpitala i dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Pracownia została wyposażona, między innymi, w aparat do ultradźwięków, stół rehabilitacyjny, przyrząd do trakcji kręgosłupa i schody z pochylnią do nauki chodzenia.

Lepsze warunki - więcej zabiegów

Z kolei modernizacja pracowni endoskopii to wydatek rzędu 4 mln 300 tys. zł. Pieniądze na remont pochodziły z Urzędu Marszałkowskiego (4 mln zł) oraz z budżetu skierniewickiego szpitala. Do nowo oddanych pomieszczeń zostanie przeniesiona kolumna endoskopowa, którą Wojewódzki Szpital Zespolony obecnie dysponuje, zaś w przyszłości nowy sprzęt, który szpital planuje pozyskać. Do tej pory w skierniewickiej placówce wykonywanych było około 1200 zabiegów gastroskopii i 800 kolonoskopii rocznie. Zarówno władze szpitala, jak i województwa mają nadzieję, że dzięki inwestycji liczba przeprowadzonych badań się zwiększy, co z kolei przełoży się na sytuację finansową placówki.

Zakończono przebudowę pracowni fizjoterapii i endoskopii w s...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto