Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od maja w rawskim szpitalu zacznie działać rezonans magnetyczny

OPRAC.:
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Już za kilka dni do rawskiego szpitala dotrze nowy aparat do badań rezonansem magnetycznym. Dyrekcja szpitala św. Ducha planuje, iż pacjenci będą mogli korzystać z aparatu już w maju.

Od połowy kwietnia pacjenci będą mogli mogą zapisywać się na badanie rezonansem magnetycznym (MRI) w rawskim szpitalu. Aparat ma dotrzeć do placówki 9 kwietnia. Wraz z początkiem maja, po zainstalowaniu sprzętu i przeszkoleniu pracowników pracownia zacznie przyjmować pacjentów.

- Szpital jest w pełny przygotowany na przyjęcie i instalację aparatu – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. – Nowe pomieszczenia przystosowywaliśmy z przedstawicielami producenta pod kątem tego konkretnego sprzętu, aby wykluczyć wszelkie możliwe przypadkowe kłopoty podczas jego transportu i instalacji. Zależy nam, aby mieszkańcy powiatu jak najszybciej mogli z niego korzystać.

Czym jest MRI?

Rezonans magnetyczny, znany również jako magnetic resonance imaging (MRI), to technika diagnostyki obrazowej bardzo szeroko stosowana w medycynie. Pozwala na nieinwazyjne badanie wewnętrznych części organizmu. Sprawdza się w zasadzie w każdej dziedzinie medycyny, pozwala na obrazowanie stanu kości jak i tkanek miękkich. Rezonans jest w dodatku badaniem bardzo dokładnym, pozwalającym lekarzom z dużą dozą precyzji określić rodzaj schorzenia, a tym samym wytyczyć, a następnie wdrożyć leczenie i terapię.

Zapisy od połowy miesiąca

Rezonans magnetyczny został zakupiony ze środków rządowych, natomiast konieczna rozbudowa i adaptacja budynków szpitalnych była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony starostwa rawskiego. Aparat będzie funkcjonował w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz na zasadach komercyjnych.
O terminy badań rezonansem w szpitalu św. Ducha można pytać od połowy kwietnia. Osoby zainteresowanie badaniem powinny skontaktować się z rejestracją szpitala po numerem telefonu 729 059 525.

Od maja w rawskim szpitalu zacznie działać rezonans magnetyczny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto