Wytrzymałość skierniewickich pływaków

redakcja
W poniedziałek oraz wtorek 26-27.11.2012, czternastoosobowa reprezentacja młodych pływaków z UKS Nawa Skierniewice rywalizowała w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności i Wytrzymałości.

Zawody te miały o tyle inny charakter, że zawodnicy rywalizowali jedynie w trzech konkurencjach - 800, 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Konkurencje te miały za zadanie sprawdzić, jak sama nazwa imprezy wskazuje, wytrzymałość oraz wszechstronność pływaków.

Obie te cechy na wysokim poziomie zademonstrowała nam Kornelia Walz. Kornelia popisała się zarówno wszechstronnością na dystansie 200m stylem zmiennym, gdzie wynik 2:47,24 zagwarantował jej brązowy medal, oraz wytrzymałością na dystansie 800m stylem dowolnym zajmując znakomite 5 miejsce.

Dobrym występem popisał się również Kacper Orzechowski, który uplasował się na 4 pozycji w stylu zmiennym. Miejsce 11 zajęła Julia Soliwoda na dystansie 400m stylem dowolnym. Julia była również 15 w konkurencji 200m stylem zmiennym. W drugiej dziesiątce uplasował się również Brodowski Bartosz, który ukończył dystans 200m stylem zmiennym na 17 pozycji.

Zawodnicy UKS Nawa nie pozwalają sobie nawet na chwilę odpoczynku i z tygodnia na tydzień podejmują rywalizację na rozmaitych imprezach, gdzie walczą o medale, sprawdzają swoją formę oraz progres uzyskiwanych wyników.

W miniony piątek 30.11.2012, osiemnastoosobowa reprezentacja skierniewickiego klubu stawiła się w Łodzi, gdzie odbył się Puchar Sprintu. W zawodach brali udział zawodnicy w wieku 12 lat i starsi. Najlepsze pozycje wśród skierniewiczan zajmował Krzysztof Jankiewicz. Rezultaty Krzyśka gwarantowały mu złoto na dystansie 50m stylem grzbietowym, srebro w konkurencji 100m stylem zmiennym, oraz trzecią lokatę w konkurencji 50m stylem dowolnym.

Miejscem na podium może pochwalić się również Klaudia Soliwoda, która wywalczyła srebro na dystansie 50m stylem grzbietowym. Klaudia dopłynęła również tuż za podium w konkurencji 50m w stylem dowolnym, oraz zajęła ósmą lokatę na 100m stylem zmiennym. Na miejscu 10, również w stylu grzbietowym, uplasował się Ernest Meszka, a miejsce 12 wywalczyła Zyga Natalia.

Wszyscy zawodnicy łącznie ustanowili aż 48 nowych rekordów życiowych! Na zawodach zabrakło Krzysztofa Karwata i Kacpra Perzankowskiego, którzy w Wałczu przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski.