Wygrane MKS i Księżaka Łowicz

Bartosz Nowakowski
Zwycięstwo na wyjeździe odnotowali koszykarze MKS Skierniewice, pokonując Basket Junior Suchy Las 74:63. Wygraną odniósł również Księżak Łowicz, który na własnym parkiecie sprostał KSK Noteć Inowrocław 89:79.

Tygodniowa przerwa wystarczyła na poukładanie gry i zwarcie szeregów w drużynach. Ósemka Skierniewice wybrała się na spotkanie pod Poznań do Suchego Lasu.
- Potrzebowaliśmy czasu, żeby wejść w grę, poczuć salę - mówi grający trener Łukasz Mąkolski.
Ostatecznie szala zwycięstwa została przeważona w czwartej kwarcie i z ostatnią syreną skierniewiccy koszykarze mogli cieszyć się z pierwszego, tegorocznego triumfu, odniesionego na wyjeździe.
Swoją dobrą passę zwycięstw podtrzymuje Księżak Łowicz. Niesiony zwycięstwem w derbowym spotkaniu regionu z MKS Skierniewice, na własnym parkiecie podejmował inowrocławską drużynę Noteci.
Gospodarze od początku kontrolowali przebieg gry, wygrywając każdą kolejną kwartę.
- W ostatniej odsłonie wkradło się małe rozluźnienie, jednak przewaga z poprzednich części meczu pozwoliła nam na spokojne zwycięstwo - komentuje trener Księżaka Cezary Włuczyński.
Grad punktów dla zespołu przynieśli Kacper Kromer i Przemysław Malona. Obydwaj zdobyli po 21 punktów.
W tabeli skierniewicka drużyna przeskoczyła o jedną pozycję do góry i zajmuje 6. miejsce. Bez zmian, na 3. lokacie plasuje się Księżak Łowicz.
Najbliższa kolejka będzie obfitowała w wielkie emocje na skierniewickim parkiecie. Wszystko za sprawą przyjazdu obecnego lidera ze Szczecina.
- King Wilki Morskie to najmocniejsza drużyna w całej stawce. Mają najlepszego rozgrywającego, wyśmienitych rzucających i wielkie aspiracje - mówi El-Ward.
Nad Bałtyk wybiera się drużyna Cezarego Włuczyńskiego. W nadmorskim, sopockim kurorcie łowiczanie zmierzą się z Treflem II Sopot.
- Jedziemy do polskiej mekki koszykarskiej, walczyć o punkty - mówi łowicki szkoleniowiec.
Mecz MKS Skierniewice z King Wilki Morskie odbędzie się w sobotę, 9 lutego o godz 19 w hali przy ulicy Pomologicznej 10.
Wyniki 13. kolejki II ligi grupy A: Basket Junior Suchy Las - MKS Skierniewice 63:74; KS Księżak Łowicz - KSK Noteć Inowrocław 89:79; King Wilki Morskie Szczecin - SMS PZKosz Władysławowo 78:76; GTK Gdynia - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 85:72; Stawiński Basket Piła - Trefl II Sopot 76:88.