Wszyscy Wojownicy wrócili z turnieju z medalami na szyi

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
UMKS Wojownik Skierniewice
Wielkim sukcesem zakończył się udział zawodników UMKS Wojownik Skierniewice w pierwszej edycji Ligii Szkolnej Dzieci judo w Łodzi. Wszyscy zawodnicy Wojownika zakończyli turniej na podium.

Pierwszy z turniejów Ligi Szkolnej w judo w kategoriach wiekowych do 12 i 14 roku życia odbył się w Łodzi w minioną sobotę. Startowało w nim 19 młodych Wojowników. Podopieczni trenerów Jerzego i Michała Gołębiewskich pokazali na co ich stać i żaden z zawodników nie wrócił do domu bez medalu wywalczonego w swoich kategoriach wagowych.

– Postawa naszych podopiecznych pokazuje, że praca, jaką wykonują na treningach przynosi efekty – mówi trener Jerzy Gołębiewski. – Wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli medale: 9 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe.

W kategorii U-12 złote medale wywalczyli: Aleksandra Miłosz, Kaja Kaźmierczak, Wojciech Skoneczny i Bartosz Wojenka. Na drugim stopniu podium uplasowali się: Zuzanna Gródecka i Bartłomiej Kowalski, zaś Aleksandra Broczkowska, Artur Malkowski i Bartosz Pągowski.
Wśród starszych zawodników, w kategorii U-14 pierwsze miejsca zajęli: Dominika Gutowska, Zuzanna Kozlowska, Lidia Gorczyca, Szymon Tuka i Oliwia Dworczyńska. Emilia Kowalik, Zuzanna Bogucka, Maciej Łukasik, Ivan Piatakov i Alicja Dyba wrócili do domów ze srebrnymi krążkami na szyi.