Wojownicy z wysokimi lokatami na Ogólnopolskim Turnieju Judo w Grodzisku

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zawodnicy MMKS Wojownik Skierniewice w minioną niedzielę, 24 kwietnia brali udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Judo w Grodzisku.

W zawodach we wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział około 350 zawodniczek i zawodników.

– Razem z pozostałymi trenerami, bo prócz mnie w turnieju uczestniczyli Wiktoria Niemiec i Michał Gołębiewski, jesteśmy szalenie dumni z naszych wychowanków – mówi trener Jerzy Gołębiewski. – Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Walczyli bardzo dzielnie i nie sprzedali tanio skóry. Nie pozostaje nam nic innego, jak im pogratulować i dopingować ich do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

W zawodach zaprezentowali się zarówno starsi zawodnicy i zawodniczki, startujący w kategorii wiekowej do 16 lat, jak i młodzi judocy z roczników 2010-2012.

Wśród najmłodszych wychowanków skierniewickiego klubu punktowane miejsca wywalczyli:
Bartosz Wojenka, który ukończył turniej z drugą lokatą, trzecie miejsce w swojej kategorii wywalczyły Kaja Kaźmierczak i Eliza Potczek. Na piątym miejscu uplasowali się Ola Broczkowska, Kuba Brudka, Nikola Melasa, Artur Malkowski i Bartosz Kowalski. Na dalszych miejscach zostali sklasyfikowani: Olaf Oświęcimski, Wojciech Skoneczny, Kacper Karkowski i Zuzanna Gródecka.

W klasyfikacji punktowej na 33 kluby startujące w turnieju Wojownik uplasował się na wysokim 4 miejscu.

W kategorii wiekowej U14 pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej wywalczyła dla Wojownika Zuzanna Kozłowska. Na drugim miejscu uplasowali się kolejni zawodnicy ze Skierniewic: Lidia Gorczyca oraz Szymon Tuka. Trzecie miejsce przypadło Maciejowi Łukasikowi, a piąte Oliwii Dworczyńskiej. Tomasz Potaczek został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

W kategorii wiekowej do lat 14 w klasyfikacji punktowej na 34 klubów MMKS Wojownik uplasował się na 5 miejscu.

Największym sukcesem w kategorii wiekowej U16 okazał się start Edmunda Groczycy, który w swojej kategorii wagowej zdobył drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczył Mieszko Płotkowiak. Na dalszych lokatach uplasowali się David Ahieiev, Marek Iwańczyk i Franciszek Olejniczak.

W klasyfikacji punktowej na 26 klubów Wojownik uplasował się na 11 miejscu.