Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Młodzików w Skierniewicach

UKS NAWA Skierniewice
W miniony wtorek na skierniewickiej pływalni odbyły się zawody pływackie w ramach pierwszej rundy Wojewódzkich Mistrzostw Ligi Młodzików.

Do Skierniewic zjechali najlepsi pływacy z województwa łódzkiego z roczników 2002 i 2003 w liczbie 163 zawodników reprezentujących 19 klubów. Gospodarze zawodów – Uczniowski Klub Sportowy NAWA Skierniewice wystawił do zawodów trzynastu zawodników, którzy dzielnie walczyli o miano najlepszych w województwie. Indywidualnie złoty medal dla Skierniewic wywalczył Wojciech Styczyński, który nie dał sobie odebrać zwycięstwa w konkurencji 50m stylem klasycznym. W tej samej konkurencji na trzecim stopniu podium stanął drugi nasz reprezentant Maciej Zarzycki. Maciek wywalczył również drugi medal i również brązowy w konkurencji 200 m stylem zmiennym.
O przysłowiowy paznokieć od medalu była Zuzanna Orłowska, która w swoich dwóch startach dopływała do mety na czwartych pozycjach oraz Bartek Stefanowski w konkurencji 50m stylem motylkowym. Wspaniały pokaz siły skierniewickiego pływania dała nasza męska sztafeta, która w konkurencji 4x50m stylem zmiennym zwyciężyła z bardzo dobrym rezultatem 2:19,11. Sztafeta płynęła w składzie: Jan Michalak, Wojtek Styczyński, Bartłomiej Kaczor i Bartosz Stefanowski. W punktacji zespołowej po pierwszej rudzie UKS NAWA Skierniewice zajmuje trzecie miejsce, wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i czekamy na drugą rundę zawodów.