Unia Skierniewice w wojewódzkim finale Pucharu Polski

Bartosz Nowakowski
Unia Skierniewice po emocjonującym horrorze i dogrywce wygrała z Włókniarzem Zelów, wynikiem 4:2 i jest w finale wojewódzkiego Pucharu Polski.

Podobnie jak poprzednim meczu pucharowym, unici szybko postawili swoje warunki gry.

Już w drugiej minucie bramkę zdobył Kamil Sabiłło, który jest wyborowym strzelcem skierniewickiego zespołu i bramki strzela jak na zawołanie. Pomimo dogodnego wyniku Unia nie poprzestawała w atakach i jeszcze do końca pierwszej połowy podwyższyła wynik na 2:0. Autorem bramki był Tomek Kolus.

Po przerwie gospodarze wzięli się za odrabianie strat i w regulaminowym czasie gry doprowadzili do remisu. O awansie rozstrzygnęła dogrywka.

Dodatkowy czas był popisem dwóch Kamilów z ofensywy Unii. Pierw do siatki trafił Kamil Łojszczyk, a rywala dobił fenomenalny Kamil Sabiłło.

Unia Skierniewice awansowała do finału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Wartą Sieradz. Mecz odbędzie się na nowym stadionie Widzewa Łódź w połowie czerwca.

Warto zaznaczyć, że zwycięzca otrzyma prawo występu w ogólnopolskim Pucharze Polski oraz otrzyma czek od Polskiego Związku Piłki Nożnej o wartości 30.000 złotych.

WŁÓKNIARZ ZELÓW - UNIA SKIERNIEWICE 4:2. 1-0 - Kamil Sabiłło (2), 2-0 - Tomasz Kolus (37); 3-2 - Kamil Łojszczyk (94), 4:2 - Kamil Sabiłło
Unia: Wojciech Jaroszko - Damian Kozieł, Rafał Kowalczyk, Patryk Bojańczyk, Maciej Wyszogrodzki - Szymon Kiwała, Patryk Pomianowski, Konrad Kowalczyk, Tomasz Kolus - Kamil Łojszczyk, Kamil Sabiłło.