Taki Widzew chcemy oglądać! Łodzianie wykoleili „Kolejorza” ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Widzew Łódź wygrał w Poznaniu z Lechem
Widzew Łódź wygrał w Poznaniu z Lechem Fot. Adam Jarzębowski
Takie mecze przechodzą do historii! Widzew Łódź pokonał w Poznaniu Lecha 3:1 strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry.

Do 88 minuty widzewiacy niespodziewanie prowadzili z „Kolejorzem” na jego stadionie przy ul. Bułgarskiej 1:0, ale gospodarze wyrównali i dostali „skrzydeł”. Za wszelką cenę chcieli strzelić zwycięskiego gola. To jednak widzewiacy trafili do siatki miejscowych. Po dalekim wybiciu piłka przez Henricha Ravasa piłkę przejął Imad Rondić i podał dokładnie do Antoniego Klimka, który po pokonaniu Bartosza Mrozka był najszczęśliwszym człowiekiem na poznańskim stadionie. To nie był koniec popisu widzewiaków. Jakieś dwie minuty później lechici zostali znokautowani. Tym razem Bartłomiej Pawłowski wykorzystał dokładne dogranie Antoniego Klimka i skierował piłkę do siatki obok osłupiałego Bartosza Mrozka. Dodajmy, że w 7 minucie spotkania Jordi Sanchez nie wykorzystał „jedenastki”. Jego sygnalizowany i słaby strzał bez większego trudu obronił bramkarz lechitów.Było to pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo widzewiaków i jednocześnie pierwsza porażka „Kolejorza” na stadionie Bułgarskiej od 30 kwietnia tego roku(0:1 z Górnikiem Zabrze). ą

Lech Poznań - Widzew Łódź 1:3 (0:1)