Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sukces WOPR Skierniewice na Zimowych Mistrzostwach Polski

Kacper Piguła
WOPR Skierniewice na V Zimowych Mistrzostwach Polski zajął drugie miejsce i zdobył tytuł Wicemistrzów Polski w Ratownictwie Wodnym sportowym. Reprezentacja WOPR Skierniewice przywiozła 8 medali Mistrzostw Polski.

WOPR Skierniewice reprezentowali Słupski Piotr, Białkowski Juliusz, Matysiak Bartłomiej, Juraś Maciej, Rózga Kamil, Pokrop Filip, Piguła Kacper, Leśniewicz Jakub, Faszczewska Karolina, Bobrowska Wiktoria, Puchalska Kamila, Izabela Karwat, Stępowska Karolina, Stępniak Kamila, Nowakowska Aleksandra, Tlaga Agnieszka.

W dniach 14-15 grudnia 2013r w Rybniku w V Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym wystartowało ponad 230 najlepszych zawodników z całej Polski w siedemnastu konkurencjach indywidualnym oraz trzech sztafetowych.

Bardzo liczna drużyna reprezentująca WOPR Województwa Łódzkiego, w skład której powołanych zostało z szesnastu zawodników z WOPR Skierniewice, piętnastu ratowników z WOPR-u Zgiersko-Łęczyckiego oraz czterech zawodników z Tomaszowa Łódzkiego pokazała, że jest doskonale przygotowani do rywalizacji z najlepszymi ratownikami w Polsce.

Na najważniejszej imprezie drugiej połowy 2013 roku zawodnicy przygotowywani przez trenerów Joannę Charzewską ( trener Kadry Narodowej Polski w Ratownictwie Wodnym Juniorów Młodszych i Młodzików) i Kacpra Pigułę, pobili kilka rekordów życiowych oraz znacznie powiększyli dorobek medalowy WOPR Skierniewice.

W kategorii Open bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Tlaga ze Skierniewic która zdobyła trzy medale: złoto w konkurencji 50 m holowanie manekina i 100 m kombinacja, oraz srebrny medal w konkurencji 200 super ratownik, dodatkowo dorzuciła złoto w sztafecie 4x50 z pasem oraz srebro w sztafecie 4x25 holowanie manekina. Tak dobre starty pozwoliły Agnieszce na wygranie klasyfikacji generalnej indywidualnej kobiet całych mistrzostw, i to ona została Mistrzynią Polski w Ratownictwie Wodnym 2014 roku. Tym samym tytuł Mistrzyni zostaje w Skierniewicach już drugi rok z rzędu ( w roku 2012 zdobyła go Joanna Charzewska).

Ale nie tylko Agnieszka zdobywała medale Mistrzostw Polski. Dla Skierniewic w kategorii Juniora Młodszego dwa srebrne medale zdobyła Karolina Faszczewska ze Skierniewic w konkurencji 50 m holowanie manekina i 50m z pasem ratowniczym. tTk dobre starty dały jej trzecie miejsce w kasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w kategorii Junior Młodszy.
Na drugim stopniu podium Mistrzostw Polski stanął również duet Izabela Karwat, Kamila Puchalska, które w kategorii Open wyprzedziły kilkadziesiąt zespołów z całej Polski w konkurencji rzutu lina.

Zajęcie przez reprezentację Województwa Łódzkiego 3 miejsca drużynowo przez mężczyzn, 2 miejsca drużynowo i tytułu Wicemistrzyń Polski przez kobiety oraz 2 miejsca i tytułu Wicemistrzów Polski w klasyfikacji generalnej nie byłby możliwy bez bardzo dobrych wyniki w klasyfikacji generalnej pozostałych zawodników ze Skierniewic:
Puchalska Kamila i Piotr Słupski - miejsce 8 w klasyfikacji Generalnej Junior Młodszy
Karwat Izabela - miejsce 11 w klasyfikacji Generalnej Junior Młodszy
Karolina Stępowska i Bartłomiej Matysiak - miejsce 15 w klasyfikacji Generalnej Junior Młodszy
Juraś Maciej - miejsce 16 w klasyfikacji Generalnej Junior Młodszy
Kamil Rózga - miejsce 17 w klasyfikacji Generalnej Junior Młodszy
Bobrowska Wiktoria i Juliusz Białkowski - miejsce 18 w klasyfikacji Generalnej Junior Młodszy