Skierniewicka Liga Siatkówki Amatorskiej

Maciej Bąba
Piąta kolejka amatorskich rozgrywek siatkarskich w Skierniewicach stała pod znakiem zmiany lidera w I lidze. Skierniewicki Węgiel stracił prymat w tabeli na rzecz UKS Korabki, która w trzech setach pokonała Rawkę Bolimów. Po czterech meczach zespół z Korabki ma 12 pkt. i wyprzedza Węgiel o jedno oczko. Można sądzić, że sobotnie spotkanie na szczycie ( 9.03. godz.14.30) rozstrzygnie, która z drużyn do fazy play off wejdzie z pierwszego miejsca.

Z kolei Ekolog po raz trzeci w tych rozgrywkach „skradł” punkt przeciwnikowi. Mecz z Pumą Puszcza Mariańska zakończył się wynikiem 3:2. Wcześniej punkty z Ekologiem potraciły: Węgiel i Malina.
W II lidze, na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej, zespoły pretendujące do czołowych lokat w tabeli nie zwalnia tempa. Drużyny ATRAKS, AZS PWSZ oraz AKS M&M wygrały swoje mecze. Ciekawie przebiegało spotkanie pomiędzy AKS SKOK NA SOK a MUSADOREM, który na boisku miał jedynie pięciu zawodników. Rozprężenie u rywali pozwoliło Pięciu Muscadorom wygrać pierwszego seta. Kolejne to dobra już gra rywali, którzy wygrali cały mecz 3:1.
Dokładnie wyniki poszczególnych meczów i tabele po pięciu kolejkach 8 marca w ITS