Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszają prace przy przebudowie ulic między Miłą i Mazowiecką w Skierniewicach

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
emisja bez ograniczeń wiekowych

Ruszyły procedury

Został już ogłoszony przetarg na przygotowanie projektu przebudowy i rozbudowy systemy dróg obejmującego obszar pomiędzy ulicami Miłą i Mazowiecką.

- Inwestycja jest rezultatem konsultacji społecznych, które odbyły się w czerwcu, kiedy to mieszkańcy mieli okazję wyrazić swoje potrzeby i sugestie. Na podstawie wypracowanej koncepcji, która spotkała się z pozytywnymi reakcjami społeczności, miasto zamierza opracować projekt oraz przystąpić do realizacji ambitnej inwestycji. Planowane prace obejmują przebudowę około 3,3 km ulic na osiedlu oraz ulicy Rybickiego. Ponadto projekt zakłada budowę 3,73 km kanalizacji deszczowej oraz 3,3 km oświetlenia ulicznego – mówią pracownicy skierniewickiego urzędu.

To nie będzie tylko nowa nawierzchnia

Mieszkańcy wnioskowali do władz miasta nie tylko o estetyczne zmiany ulic, ale także o całkowitą wymianę nawierzchni oraz oświetlenia. Kluczowym elementem inwestycji ma być rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej na całym obszarze osiedla. To rozwiązanie, zdaniem ekspertów, istotnie poprawi komfort życia mieszkańców, eliminując problemy związane z odprowadzaniem wody deszczowej. Prace obejmą również usuwanie kolizji infrastruktury podziemnej i nadziemnej, co z kolei wpłynie na bezpieczeństwo oraz trwałość nowo powstającej infrastruktury.

- Warto podkreślić, że konsultacje społeczne, które poprzedziły opracowanie koncepcji, pozwoliły uwzględnić również kwestie dotyczące dojazdu na teren osiedla. W ramach przebudowy ulicy Rybickiego na odcinku od ulicy Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ulicą Miłą zaplanowano również poprawę nawierzchni, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu podróżowania – mówią urzędnicy.

Przetarg na przygotowanie projektu to początek procesu, który przyniesie nową jakość w tej części Skierniewic.

Ruszają prace przy przebudowie ulic między Miłą i Mazowiecką...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto