Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Porażki młodych koszykarzy i koszykarek

Bartosz Nowakowski
Trzy młodzieżowe drużyny MKS Ósemka Skierniewice rozegrały swoje spotkania podczas ostatniego weekendu. Na koszykarskim parkiecie zadebiutowała drużyna dziewcząt w kategorii żaczek.

Kategoria młodzik młodszy:
Skierniewicka drużyna uległa ŁKS-owi KM Łódź 43:79. - Przegraliśmy z najlepszą drużyną w tej kategorii wiekowej, pomimo to jestem zadowolony z gry chłopaków, którzy robią postępy - powiedział po spotkaniu trener młodzików młodszych Paweł Jaskuła. Najwięcej punktów dla skierniewickiego zespołu zdobyli: Wojtek Podlipny - 11 i Maciej Osiński - 9 punktów.
Kategoria młodziczek:
Po bardzo wyrównanym meczu drużyna prowadzona przez Adriana El-Warda nie sprostała koszykarkom Widzewa Łódź 62:76. - Przegraliśmy pierwszą kwartę 16 punktami i później pozostało tylko ambitnie gonić rywali. W czwartej kwarcie przewaga przyjezdnej drużyny stopniała do sześciu punktów, ale brak skuteczności w ostatnich trzech minutach spotkania przesądziła o wyniku meczu. - przyznał po analizie trener. Najwięcej punktów dla skierniewickiego zespołu w tym spotkaniu zdobyły: Karolina Zaborska - 29 i Julia Zbudniewek - 16 punktów.
Kategoria żaczek:
Pierwsze mecze w sezonie rozegrały też dziewczęta w kategorii żaczek. Zespół prowadzony przez Annę Rykalską przegrał zdecydowanie swoje dwa spotkania wyjazdowe. - Trzeba pamiętać jednak, że skierniewiczanki są o rok młodsze od swoich rywalek i trenują dopiero od dwóch miesięcy, więc wynik sportowy jest w tym przypadku zdecydowanie sprawą trzeciorzędną. Dziewczęta w tym sezonie mają nabywać doświadczenie i szlifować podstawy koszykówki - powiedziała trenerka.