Pływali w Pływalni Miejskiej Nawa

tomi
Archiwum
Pływalnia Miejska Nawa zorganizowała pierwsze w tym roku szkolnym zawody z cyklu Skierniewicka Szkolna Liga Pływacka o Puchar Prezesa Pływalni. W zawodach rywalizowało ponad 300 młodych pływaków. Kolejne zawody zaplanowano 5 grudnia.

Zawodnicy zmagali się w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy I-III rywalizowały na dystansach: 25 m stylem dowolnym, grzbietowym oraz 25 m z deską i konkurencjach sztafetowych. Natomiast uczniowie z klas IV-VI rywalizowali w konkurencjach 50 m stylem dowolnym, grzbietowym i w konkurencjach sztafetowych.

W kategorii klas I-III zwyciężyła SP nr 9 w Skierniewicach (214 pkt). Drugie miejsce zajęła SP nr 4 (157 pkt), a trzecie SP nr 2 w Skierniewicach (87). Za podium uplasowali się: SP nr 5 oraz Klasyczna SP.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła SP nr 9 (210 pkt), przed SP nr 4 (149 pkt) oraz SP nr 5 (120 pkt). Tuż za podium uplasowała się Klasyczna SP. Najlepsi w każdej konkurencji otrzymali medale, a najlepsze szkoły puchary i nagrody rzeczowe.